Vabaerakondlane pöördus seoses rahaeraldistega Seederi vastu prokuratuuri

Seeder Paides Arvamusfestivalil.
Seeder Paides Arvamusfestivalil. Autor/allikas: Jan Vutt /ERR

Vabaerakonna tegevjuht Vahur Kollom esitas riigiprokuratuurile kuriteoteate, milles väidab, et Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder on põllumajandusministri ametis spordiühingule "Jõud" tehtud rahaeraldistega rikkunud seadust.

"Minu hinnangul pani Helir-Valdor Seeder konkreetselt 2012. aasta käskkirja allkirjastades põllumajandusministrina tegutsedes toime karistusseadustiku käsitletud ametialase süüteo, milleks on toimingupiirangu rikkumine. Küsitavad on tegelikult ka 2013. ja 2014. aasta käskkirjad, kus on ilmselge, et Seeder korraldas iseendaga seotud spordiliidu rahastamist, kuid lasi need allkirjastada teda lühikeste välisvisiitide ajal asendanud ministril, kes ministeeriumi juhtimist tegelikult ei korraldanud," seisab esmaspäeval prokuratuurile edastatud kuriteoteates.

Aastatel 2007 - 2014 põllumajandusministrina töötanud Seeder on spordiühingu "Jõud" esimees 2011. aasta oktoobrist. Kollom toob teates välja, et aastatel 2011 - 2014 sai ministri käskkirjaga "Jõud" igal aastal toetust 65 000 eurot. Kollom teatas prokuratuurile, et seeläbi võis Seeder ka mõjuvõimuga kaubelda.

Seeder ütles neljapäeval ERR-ile, et süüdistused on naeruväärsed ning Vabaerakond soovib enne valimisi tähelepanu saada. "See on labane Vabaerakonna valimiskampaania, mis sarnaneb sellele, kui Eesti 200 pöördus seoses katuserahadega prokuratuuri," ütles Seeder.

Seeder ütles, et põllumajandusministeeriumi ja nüüd maaeluministeeriumile on eraldatud ja eraldatakse spordiühingu "Jõud" toetamiseks raha juba aastaid. "Seda on tehtud enne, kui mina olin minister ja tehtud igal aastal ka siis, kui mina enam minister ei ole. On ka siis neile raha eraldatud, kui Isamaa ja Res Publica Liit üldse valitsuses ei olnud," rääkis Seeder.

Ta ütles, et ministrina oleks ta keeldunud seadust täitmast, kui poleks käskkirjaga seda raha spordiseltsile eraldanud.

Prokuratuur tutvub avalduses välja toodud väidetega ning 10 päeva jooksul otsustatakse, kas on alust kriminaalmenetluse alustamiseks või mitte, ütles ERR-ile riigiprokuratuuri pressiesindaja.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: