Bonnieri preemia läks jagamisele ERR-i portaali ja Ekspressi ajakirjaniku vahel

2018. aasta uuriva ajakirjanduse auhind ehk Bonnieri preemia läks tänavu jagamisele ERR.ee ajakirjaniku Merilin Pärli ja Eesti Ekspressi ajakirjaniku Kirsti Vainküla vahel, kes mõlemad kirjutasid vanemliku hoolitsuseta pisipoisist Martinist.

Merilin Pärli kirjutatud artiklid ilmusid rahvusringhäälingu uudisteportaalis 12. juunil, 20. septembril ja 7. novembril.

Kirsti Vainküla kirjutatud artiklid ilmusid Eesti Ekspressis 18. juulil ja 26. septembril.

Preemia võitja saab Rootsi meediakontsernilt Bonnier ja ajalehelt Äripäev auhinnaks 5000 eurot.

Bonnieri preemiale olid nomineeritud Eesti Päevalehes 27., 28. ja 30. augustil ilmunud Joosep Tiksi artiklid Kanuti vägivaldsetest noortest; ETV saates "Pealtnägija" 9. mail eetris olnud Mihkel Kärmase ja Anna Pihli uuriv telelugu Igor Mangist; Postimehes 29. augustil ja 29. detsembril ilmunud Holger Roonemaa artiklid Venemaa mõjutustegevuse paljastamisest Eestis ja lähiriikides; uudisteportaalis ERR.ee 12. juunil, 20. septembril ja 7. novembril ilmunud Merilin Pärli kirjutatud artiklid ning Eesti Ekspressis 18. juulil ja 26. septembril ilmunud Kirsti Vainküla kirjutatud artiklid, mis rääkisid vanemliku hoolitsuseta pisipoisist Martinist, kelle lapsendamisega tekkisid lastekaitsjate erapoolikuse tõttu probleemid.

Tänavu kandideeris Bonnieri preemiale 26 tööd.

Žürii valis nominendid jaanuaris toimunud koosolekul. Žüriisse kuulusid Äripäeva peatoimetaja Meelis Mandel, Põhjaranniku tegevtoimetaja Erik Kalda, Eesti Päevalehe ja Delfi peatoimetaja Urmo Soonvald, Postimehe peatoimetaja asetäitja Aivar Reinap, rahvusringhäälingu toimetaja ja saatejuht Mihkel Kärmas ning ajalehtede liidu tegevjuht Mart Raudsaar.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: