Pärnu loodab saada lähiaastatel uue silla

Foto: ERR

Pärnu võib saada uue silla, mis loodetakse valmis ehitada kahe-kolme aasta pärast. Sild maksab 20 miljonit eurot. Poole sellest suudab linn ise panna, kuid ülejäänu osas loodetakse riigi ja Euroopa Liidu abile.

Papiniidu ja Kesklinna silla kõrval on tegemist linna kolmanda sillaga, planeeringumaterjalides nimetatakse seda Raba-Laia tänava sillaks. Jõe paremkaldalt vaadates sõidetakse sillale Raba tänava pikenduselt, üle jõe kulgeb sild politseimaja suunas. Uus sild on vajalik, et parandada juurdepääsu kesklinnale.

"Ühtlasi annab uus sild võimaluse ebavajaliku liikluse kesklinnast eemale suunata. Täna on kesklinnas palju sellist liiklust, mille sihtpunkt ei ole kesklinn. Eesmärk on see sild teha linna maadele ja praegu on see sild ainult linna maadel. Silla täpsem lahendus selgub arhitektuurivõistluse raames," selgitas Pärnu linnaarhitekt Henri Eessalu.

Silla eeldatav maksumus on 20 miljonit eurot ja Pärnu loodab, et peab ise maksma sellest poole.

"Selle teise poole osas on kavas küsida abi riigilt, samuti lootus on, et me saame Euroopa struktuurfondidest teatud osa. Euroopa fondidega on selline lugu, et Eestis struktuurvahendid vähenevad 25 protsenti ja toetust saavate omavalitsuste omaosalus suureneb 45-50 protsendini. Küll aga Euroopa Liidus on sellised olulised suunad kui rohelisem Euroopa ja paremini ühendatud Euroopa. Ja siit kõrvalt läheb Via Baltica. Ja see on otse loomulik, et liiklus liiguks vana silla tänaselt koridorilt rohkem kõrvalaladele. Et roheline ideoloogia elaks," lausus Pärnu rahanduse abilinnapea Meelis Kukk.

Rääma tänava ääres lammutatakse uue silla tõttu üks hoone ja Laia tänava ääres teine. Kui uus jõustruktuuride maja valmib, kaob linnapildist politseimajagi.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: