Helme: kaaluksime Pariisi kliimaleppest lahkumist

Mart Helme ja Jevgeni Ossinovski Vikerraadios
Mart Helme ja Jevgeni Ossinovski Vikerraadios Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esimees Mart Helme ütles Vikerraadio valimisdebati saates "Vastasseis", et kuna kliimasoojenemise puhul on tegemist selgusetu nähtusega, oleks Eestil mõistlik Pariisi kliimaleppest lahkuda.

Saatejuht Mirko Ojakivi küsis, miks puudub EKRE programmis keskkonnapeatükk ja keskkonnaalased eesmärgid sootuks? Kas EKRE ei pea Pariisi kliimaleppe eesmärkide poole pürgimist oluliseks?

"Ei pea jah. Ausalt öeldes, me kaaluksime tõsiselt, eeldusel, et partnerid on nõus ka kaaluma, kes valitsuses on, Pariisi kliimaleppest lahkumist," vastas Helme.
"Eesti ei hukuta maailma ja Eesti ei päästa maailma," lisas ta.

Helme ütles, et toetudes Anto Raukasele ja teistele Eesti teadlastele, ei ole selge, millest kliimasoojenemine tingitud on. "On see ajutine? Millest see tingitud on? On see tingitud päikeseenergiast? On see tingitud maasisesest energiast? On see tingitud mingitest muudest põhjustest?"

"Ei ole selge, kaua see kestab, kas see on lihtsalt üks perioodiline nähtus... Me teame, et inimkonna ajaloos, kui ei olnud veel tööstust, olid samuti jääajad ja kliimasoojenemise perioodid. See on suhteliselt selgusetu," märkis ta.
Helme märkis, et ennaktempos taastuvenergiale üle minnes, läheb see Eestile kohutavalt kalliks.

Sotsiaaldemokraadid on aga võtnud oma programmis suuna Eesti kujundamiseks ökoriigiks, mis oleks eeskujuks kogu maailmale. Sotsiaaldemokraadid on sõnastanud ambitsioonikad kliimaeesmärgid, soovides viia aastaks 2050 Eesti energiatootmise süsinikuheite nullini ning juba 10 aasta pärast, 2030 toota kogu sisetarbimieks vajalik elekter taastuvatest allikatest.

 

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: