EKRE valimisprogramm: maksude langetamisest kuni USA-lt miljardi küsimiseni

{{1546680420000 | amCalendar}}

Eesti konservatiivse rahvaerakonna (EKRE) volikogu kogunes laupäeval erakonna programmi ja valimisnimekirja kinnitama.

Erakonna programm kannab nime "Eesti eest!" ning see algab lubadustega, mis alandavad inimeste maksukoormust.

EKRE lubab alandada käibemaksu praeguselt 20 protsendilt 15 protsendile, alandada kütuse- ja alkoholiaktsiisi tasemele, mis tooks maksutulu Lätist tagasi Eestisse. Pensionid oleks EKRE nägemuses edaspidi tulumaksuvabad.

"Peenhäälestus ei vii kuhugi. Ettevõtetele ja inimestele peab rohkem raha kätte jääma," kommenteeris erakonna aseesimees Martin Helme ERR-ile.

"Meie põhiiva on, et me küsime mandaati poliitikatele, mida me kavatseme valitsusse saades kindlasti ära teha," lisas ta.

Partei lubab lõpetada Rail Balticu projekti ning ehitada laenuraha abil valmis neljarealised teed Tallinnast Tartu, Pärnu ja Narvani ning Saaremaa püsiühenduse.

Peredele suunatud lubadustest soovib partei määratleda põhiseduses abielu mehe ja naise vahelise liiduna. Sellega seoses lubab EKRE tühistada kooseluseaduse.

EKRE lubab vähendada lapse ülalpidajate tulumaksu veerandi võrra iga lapse pealt kuni tema 18-aastaseks saamiseni.

Pensionid lubab EKRE tõsta nelja aasta jooksul keskmiselt 800 euroni.

Koolid lubab EKRE viia üle eestikeelsele õppele ja muuta Eesti ülikoolid taas eestikeelseks.

Haldusreformi peab erakond läbikukkunuks ja lubab moodustada omavalitsusliitude põhjal maakondade esinduskogud.

 

Metsanduses lubab EKRE kehtestada lageraietele lankide maksimaalse suuruse.

Poliitikas lubab partei taastada rahvaalgatuse õiguse siduvate referendumite korraldamiseks ja muuta president rahva poolt valitavaks.

EKRE plaanib ka justiitsreformi, et tagada kohtute depolitiseeritus. Riigikohtunikud oleks EKRE nägemuses edaspidi valitavad.

Eesti-vaenulikku propagandat vahendavad infokanalid lubab EKRE sulgeda.

Erakond lubab kehtestada kodakondsuse naturalisatsioonikvoodi, mis ei tohi aastas ületada 0,2% sünnijärgsete kodanike arvust.

Samuti soovib EKRE tühistada Venemaaga sõlmitud piirilepingu, mida hindab põhiseadusega vastuollu minevaks.

Erakond lubab üle vaadata Eesti kuuluvuse rahvusvahelistesse organisatsioonidesse, jätkates liikmelisust vaid neis, mis edendavad Eesti huve.

Julgeoleku paremaks tagamiseks tahab EKRE küsida tähtsaimalt liitlaselt Ameerika Ühendriikidelt sõjalist abi kokku kuni ühe miljardi USA dollari ulatuses, samuti küsida abi Euroopa liitlastelt.

Sotsid ja Eesti 200 on EKRE jaoks mängust väljas

Valimistele järgneva päeva kohta lausus Martin Helme, et välistamismängu ei hakka EKRE mängima, kuid on erakonnad, kellega koostöö ei tundu praegu võimalik.

"On täiesti selge, et mõnede erakondadega on meil praktiliselt võimatu leppida kokku üheski küsimuses. Sotsidega ei suuda me isegi selles kokku leppida, kas täna on hea või halb ilm. Eesti 200 on täielik sotside kloon, lihtsalt kehvema kvaliteediga. Sama jutt. Globalistid, vasakpoolsed, estofoobsed - ma ei näe varianti, et me ka nendega suudaks kokku leppida ükskõik milles," ütles Helme.

Helme sõnul sihib EKRE valimistel üle 20 saadikukoha.

Tutvu EKRE valimisprogrammiga.

Toimetaja: Priit Luts, Erle Loonurm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: