Tuhanded Belgia koolilapsed protestivad kliimamuutuste vastu

Foto: ERR

Belgias on viimastel kuudel aset leidnud mitmed suured keskkonnameeleavaldused. Nüüd on aga kliima soojenemise vastu võitlemise enda südameasjaks võtnud Belgia koolilapsed. Tuhanded noored käivad tänavatel protestimas juba viiendat neljapäeva järjest.

Brüsselis nõudis ligikaudu 5000 noort neljapäeval poliitikutelt rohkem tegusid kliimasoojenemise peatamiseks. Belgias kokku oli neid politsei hinnangul tänavatel ligi 20 000, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Nad arvavad, et valitsus peaks tegema keskkonna heaks tunduvalt enam.

"Ei tohi karta kehtestada karmimaid reegleid, mille tulemusel inimesed võib-olla elavad vaesemalt, aga vähemalt saame elada kauem ja ilusal planeedil, kus on palju loodust," ütles meeleavaldaja Clara.

Noori toetavad ja turvavad vanaemad-vanaisad ja nende selja taga on ka õpetajad.

"Õpetajad on meiega ühel meelel, aga nad ei saa siia tulla, sest neil on tunnid," märkis Hosni.

Ühe meeleavaldaja vanaema Francoise ütles, et lastel on aega õppida terve elu.
"Neil on kogu elu aega õppida. On väga tähtis, et nad on tänaval väljas," sõnas ta.

Noorte marsid viisid sel nädalal ametist Flandria keskkonnaministri, kes nende taga vandenõud nägi. Belgia kooliõpilased on saanud innustust Rootsi koolitüdrukust Greta Thunbergist. Ja Belgia marsid on omakorda innustanud noori teistes Euroopa riikides.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: