Ekspress Grupi kasum kadus

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Ekspress Grupi suuraktsionär Hans Luik Autor/allikas: Martin Dremljuga/ERR

Hans H. Luige suurosalusega meedia- ja meelelahutuskontsern Ekspress Grupp jäi sisuliselt möödunud aastal nulli. Ülemöödunud aasta 3 miljoni euro suurusest kasumist jäi möödunud aastaks järele vaid 25 000 eurot.

Ettevõtte juhtkond põhjendab kasumi kadumist trükiteenuste tiheneva konkurentsi, trükimeedia tulude languse ning sisendhindade ja tööjõukulude tõusuga. Samuti tegi kontsern ühekordseid kulusid ümberkorraldustele ja hindas alla raamatute väärtust.

Samas 2017. aasta eest välja makstud dividendid summas 2,1 miljonit eurot endaga suurt tulumaksukohustust kaasa ei toonud, sest Ekspress Grupp maksab enda teatel välja dividende, mille ta on saanud oma ühis- ja tütarettevõtetelt, millelt on juba tulumaks tasutud või mille kasumit on juba maksustatud asukohariigis.

Ekspress Grupi käive möödunud aastal kasvas – ligi 12 protsenti 60,5 miljoni euroni. Ekspress Grupi juhtkond põhjendab käibe kasvu reklaamimüügi pakkuja Adnet Media ostuga 2017. aaasta novembris, mis kasvatas peamiselt online'i tulusid ja selle osakaalu kogukäibes. Digitaalsed tulud moodustasid ettevõtte käibest möödunud aasta neljandas kvartalis 38 protsenti.

Aasta lõpu seisuga oli ettevõtte bilansis varasid 76,7 miljoni euro ulatuses. Sellest suurima osa ehk 46,7 miljonit eurot moodustas immateriaalne põhivara – firmaväärtus, kaubamärgid ja muu immateriaalne põhivara. Kohustusi oli ettevõttel aasta lõpu seisuga 26,3 miljonit eurot, millest 14,1 miljonit oli pikaajaline.

Samas selle aasta jaanuaris refinantseeris Ekspress Grupp oma pikaajalisi laenu. Uue laenu tähtaeg on 20. oktoober 2021 ja selle intressi marginaal vahemikus 2,15-2,6 protsenti aastas. Laen on tagatud erineva varaga ja lisaks käendab seda Hans Luik 4 miljoni euro ulatuses.

Ekspress Grupist kuulub 54,5 protsenti Hans H. Luigele. Ülejäänud aktsiate omanikud on erinevad investeerimisfondid ja erainvestorid. Kokku oli aasta lõpu seisuga ettevõttel 2901 aktsionäri. Ettevõte on noteeritud Tallinna börsil.

Ekspress Gruppi kuulub suur hulk meedia- ja meelelahutustooteid Baltimaades. Teiste hulgas Delfi, Maaleht, Eesti Ekspress, Eesti Päevaleht, Printall trükikoda ja pool Õhtulehest.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: