Ekspress Grupi esimese poolaasta käive kasvas kaheksa protsenti

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Ekspress Grupi suuraktsionär Hans Luik Autor/allikas: Martin Dremljuga/ERR

Meediakontserni Ekspress Grupp esimese poolaasta müügitulu oli 36,8 miljonit eurot, mida oli kaheksa protsenti rohkem võrreldes eelmise aasta sama ajaga. Kontsern oli kahjumis.

Kontserni kasum enne intresse, makse ja kulumit (EBITDA) ulatus esimesel poolaastal 2,47 miljoni euroni, kasvades ligikaudu kuus protsenti võrreldes sama perioodiga eelmisel aastal. Esimese poolaasta konsolideeritud puhaskahjum oli 0,26 miljonit eurot.

"Kasvu tõid peamiselt digitaalsed tulud, mis kasvasid eelmise aastaga võrreldes 14 protsenti ning moodustasid juba 57 protsenti kontserni meedia segmendi käibest, " teatas ettevõte.

Ekspress Grupi juhatuse esimehe Mari-Liis Rüütsalu sõnul õnnestus kontsernil vaatamata tugevale konkurentsile suurendada esimesel poolaastal oma turuosa.

"Eestis rõõmustab digitellimuste osakaalu suurenemine, mis näitab, et järjest rohkem lugejaid võtab omaks ja harjub kasutama digitaalsete meedia tasulisi platvorme. Teises kvartalis käivitasime ka Lätis tasulise sisu müügi, kuid analoogselt Eesti turule vajab tarbijate harjumuste muutumine aega ja on seetõttu pikaajaline protsess," lausus Rüütsalu.

Puhaskasumi langus tuleneb eelkõige trükiteenuste segmendi üha tihenevast konkurentsist ning sisendhindade tõusust, märkis Ekspress Grupp. "Olukorras, kui trükisegmendi ärimahud on Eestis vähenemas peamiselt seoses suurte kauplusekettide trükimeedia ja reklaamibrošüüride osakaalu langusega, oleme siiski suutnud hoida eksporti ning teise kvartali lõpu seisuga moodustas eksport 62 protsenti trükiteenuse koguportfellist," nentis juhatus poolaasta tegevusaruandes.

Olulise arenguna omandas Ekspress Grupp Läti piletimüügiportaali SIA Biļešu Paradīze, mis haldab elektroonilist piletimüügiplatvormi bilesuparadize.lv ja piletimüügikohti.

AS Ekspress Grupp on Baltimaades tegutsev meediakontsern, mille peamised tegevused hõlmavad veebimeedia sisutootmist, ajalehtede ja ajakirjade kirjastamist ning trükiteenuste osutamist Eestis, Lätis ja Leedus. 1989. aastal tegevust alustanud Ekspress Grupp annab tööd 1700 inimesele.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: