Hans H. Luik: meedia tase on praegu parem kui eales varem

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Hans H. Luik Autor/allikas: ERR

Hans H. Luik leiab, et meedia on sisu mõttes praegu paremas seisus kui eales varem, sest konkurents uuriva ajakirjanduse taseme hoidmiseks toimib, selgus ERR-i ja TLÜ BFM-i ühisel meediakonverentsil "Väiksena hiiglaste seas".

Ekspress Grupi vastutav väljaandja Hans H. Luik ütles meediakonverentsil, et tema hinnangul on meedia praegu paremas seisus kui eales varem, isegi kui see peaks tähitsama lõpu algust.

Iseäranis tunnustas ta uuriva ajakirjanduse seisu ja tunda on, et konkureerivate väljaannete vahel käib selles valdkonnas omavaheline võitlus.

"ERR-i uuriv ajakirjandus on mulle pärast Anvar Samosti tööleasumist seal väga positiivselt silma jäänud. Ma enne ei jälginud teie portaali, nüüd jälgin," tõi Luik eraldi esile.

Ka ERR-i juht Erik Roose tõi positiivselt esile just ERR-i uudisteportaali arengut.

"ERR-i portaal oli kümme aastat tagasi selline passiivse tekstiga koduleht nagu Postimees aastal 1998," meenutas ta.

Roose hinnangul tuleb ERR-is online-ajakirjandust teha just alla 30-aastase publiku pärast, kel kodus televiisorit polegi, et ka nemad saaksid oma maksuraha eest uudised kätte.

Kultuuriministeeriumi audiovisuaalnõuniku Mati Kaalepi kinnitusel ei ole online-portaali arendamine ka riigiabi seisukohast keelatud.

Eraldi diskuteerimist leidis meelelahutuse osakaal ERR-is. Luigel olid pinnuks silmas nii popkultuuri kontserdid kui raamatud, mida aeg-ajalt ETV kanalil tutvustatakse.

"Tehke vahet, mis on meelelahutus, mis on sisuturundus, mis on kultuur ja uuriv ajakirjandus. See, mida te praegu teete, on OPM – Other People's Money," heitis Luik ette.

Moderaator Andres Jõesaar leidis aga, et popkultuuri ei ole võimalik avalikust teenusest välja võtta.

Luigel jagus kriitikat ka ETV+ aadressil. Tema hinnangul on ERR-i venekeelne telekanal nagu Estonian Air, ainult selle vahega, et raha ei saa kunagi otsa. Tema hinnangul saaks seda raha kasutada palju efektiivsemalt, nii et jõuaks ka publikuni. Praegu aga ei tunne kanal oma publiku hingeelu, väitis Luik.

""Jõud on taga," ütles karu, kui suvel suusatas," torkas Luik. "Te sätite end liialt Tallinna kosmopoliitse eliidi suunas. Ta on natuke kuiv, ka ilma diskussioonita. ETV+ ei peaks olema konflikti vältiv eliidi värk. Vaja on venelaste massi, keda kõnetada."

Ta pakkus appi erameedia venekeelseid toimetajaid, kes tema hinnangul venekeelse publiku hingeelu paremini tunnevad.

Jõesaar vastas, et fookusgrupiuuringud kinnitavad, et ETV+ adresseerib oma potentsiaalset vaatajat ning olukord pole siiski nii trööstitu, kui Luik manab. Küll aga möönis ta, et arenguruumi on.

Roose tõdes, et ETV+ näol täidab ERR riigi tellimust.

"Ega riik tellijana ei ole kuigi mugav või mõnus partner," möönis ta ja lubas Luige pakutu ETV+ peatsele peatoimetajale Ekaterina Taklajale endasi anda.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: