Tallink kaotas mullu nii kasumis kui ka käibes, kuid kasvatas veidi reisijate arvu

Foto: Siim Lõvi /ERR

Börsiettevõte Tallink kaotas mullu nii kasumis kui ka käibes, kuid samas suutis vedada reisijaid natuke rohkem, näitavad laevandusettevõtte äsja avaldatud majandustulemused. Tallinki aktsia hind langes tulemuste tuules neljapäeval 2,87 protsenti.

Tallink Grupi käive vähenes eelmisel aastal 1,8 protsenti 949,7 miljonile eurole ning grupi puhaskasum kahanes tunamulluselt 46,5 miljonilt eurolt 40 miljonile eurole, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Käivet ja kasumit survestasid ettevõtte suuremad kütusekulud ja vähenenud prahtimistulud, sest Tallinkil oli välja rentida senise kolme laeva asemel vaid üks alus.

"Me kindlasti soovime, et meie tulemus oleks parem ja loodame sellel aastal teha ka parema tulemuse. Me oleme selleks teinud ka erinevadi ettevalmistusi, kuid kui panna perspektiivi, et kütusekulu oli 16,6 miljonit eurot kõrgem, prahtimistulud olid 10,8 miljonit eurot väiksemad, siis puhaskasumi langus kuus miljonit eurot tegelikult on selles perspektiivis üsna hea tulemus," selgitas Tallink Grupi juhatuse esimees Paavo Nõgene.

Eelmisel aastal vedas laevafirma rekordiliselt 9 756 611 reisijat, kuid tegelikult on seda vaid 900 reisijat rohkem kui aasta varem.

"Me suutsime oma reisijatearvu Tallinna ja Helsingi vahel hoida. Kurb on see, et see hoidmine tuli tegelikult teiste uute reisijate arvelt ehk siis tegelikult meil suurenes Aasia, Saksamaa ja muude riikide külastajate arv, aga nende külastajate arv ei tulnud mitte boonuseks meile ja Eesti majandusele, vaid tegelikult katsid Soome reisjate arvu vähenemist," rääkis Nõgene.

Tallinki Soome reisijate arv vähenes eelmisel aastal kolm protsenti, kuid kõiki vedajaid arvestades vähenes Helsingi sadama andmetel Tallinna-Helsingi liinil reisijate arv 1,8 protsenti, ütles Nõgene.

Tänavu loodab Tallink teha 2018. aastast parema tulemuse.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: