Tallink kaalub Riia-Visby kruiisi

{{1554826800000 | amCalendar}}
Foto: Siiim Lõvi /ERR

Tallink kaalub võimalust, kas pakkuda lätlastele järgmisel aastal Riia-Visby kruiisi. Otsust veel langetatud ei ole.

Riia sadamat läbiv reisijatevedu kasvab tänu Tallinkile, kes lisaks igapäevasele laevaühendusele Stockholmiga plaanib tänavu teha kruiise ka Helsingisse. Riia sadama juhid kinnitasid "Aktuaalsele kaamerale", et lähiaastail renoveeritakse ka ajale jalgu jäänud terminal. Riia ja Saaremaa vahelist laevaühendust Tallink praegu ei plaani, sest pole sellele hooajalisele suunale sobivas suuruses laevu, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kui Riia lennujaam on Tallinnast kordades ees nii sihtkohtade kui ka reisijate arvu poolest, siis reisisadamaga on vastupidi.

Võib-olla on see uskumatu, aga palju aastaid ja ikka veel on Stockholmi suund ainus regulaarne laevaühendus siit, Riiast. Ja Tallink on muutunud Lätis üheks olulisemaks tööandjaks.

Kui eestlastest kaptenid välja jätta, on 700 Tallinkis töötavat inimest lätlased, sest läti keelt oskamata pole võimalik töötada. Pluss veel kaudsed töökohad turismi- ja veofirmades, kes kasutavad eestlaste teenust. Riia kaudu sõidab Stockholmi tööle mitme riigi rahvas. Eelmisel aastal sõidutati 800 000 reisijat, tänavu loodetakse jõuda miljonini.

"Esimese kolme hulgas on lätlased, leedulased ja valgevenelased. Ja ühtekokku näitab meie statistika, et meil on olnud laevadel 200 erinevat rahvust," ütles Tallink Latvija juhatuse esimees Hillard Taur.

Palju on räägitud sellest, et lätlased võiks Tallinki tehtud suurte investeeringute kõrval korda teha Riia reisisadama terminali. Nüüd kinnitavad sadama juhid, et see plaan on arengukavas sees.

Miks aga Tallinki kõrvale ühtki teist igapäevareise tegevat firmat pole tekkinud, ei osatagi sadamas öelda.

"Meie peaeesmärk on luua kaasaegne terminal. Et saaks teenindada reisijaid ja suurendada läbilaskevõimet. Kuid loomulikult on see seotud ka uute sihtkohtade avamisega," lausus Riia vabasadama juht Ansis Zeltinš.

Tallink lubab Riiast uusi suundi küll, aga mitte regulaarse laevaühendusena.

"Helsingi-Riia vahel kolm kruiisi Silja Europa plaanib tänavu kindlasti teha. Ja võin saladuskatte all öelda, et me analüüsime ja mõtleme hetkel selle peale, kas lätlastele pakkuda järgmisel aastal ka ühe Riia-Visby kruiisi, kuid seda otsust täna veel tehtud pole, kuid mõtteid selles suunas mõlgutame," rääkis Tallink Grupi juhatuse esimees Paavo Nõgene.

Riia sadama ja Riia linna juhid kinnitavad, et kruiisilaevu peaks Läti pealinna saabuma ka mujalt.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: