Arstide liit abordidebatist: Martin Helme peaks vabandust paluma

Haigla. Illustreeriv foto.
Haigla. Illustreeriv foto. Autor/allikas: PA Wire/PA Images/Scanpix

Arstide liit soovib, et abortide teemal sõna võtnud ja naistearste Hippokratese vande rikkumises süüdistanud Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) aseesimees Martin Helme vabandaks nende ees.

Leiame, et Martin Helme väljaütlemised arstide kohta teisipäeval Eesti Televisiooni saates "Esimene stuudio" on riigikogu liikmele sobimatud ja ta võlgneb naistearstidele vabanduse, teatas liit ERR-ile saadetud avalduses.

Arstide liit lisas, et tunnustab naistearste professionaalse ja tulemusliku tegevuse eest, tänu millele on Eesti seksuaal- ja reproduktiivtervise näitajad maailmas parimate hulgas. "Abortide arv on tänu naistearstidele kordades vähenenud."

"Arstid aitavad ja nõustavad inimesi, kuid peavad austama ka patsientide otsuseid. Paraku on abordid günekoloogia eriala üks osa. Süüdistada naistearste inimõiguste ja arstivande rikkumises selle eest, et nad teevad oma tööd, on ebaõiglane ja solvav," kirjutab arstide liit.

Martin Helme põhjendas ETV eetris EKRE abortide vastast hoiakut, et "meil [Eestis] tapetakse aastas 4500 last enne kui nad jõuavad sündida".

Ta oli ka terav naistearstide kriitika suhtes: "Need on naistearstid, kes kaitsevad oma moraalset palet, olles osalenud ju süstemaatiliselt nende abortide sooritamisel ja rikkunud sellega Hippokratese vannet. Mina ei ole nõus, et nemad tulevad meile midagi rääkima inimõigustest."

EKRE valimisprogrammis seisab: "Seame eesmärgiks vähendada meditsiinilise põhjenduseta abortide arvu erinevate meetmete abil, muuhulgas lõpetame nende rahastamise maksumaksja raviraha eest."

Koalitsioonikõnelustel Keskerakonna ja Isamaaga see abortide rahastamist lõpetav ettepanek toetust ei pälvinud.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: