EKRE peamine ettepanek abortide osas jäi koalitsioonikõnelustel toetuseta

{{1552654020000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi/ERR

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) ettepanek abortide osas jäi koalitsioonikõnelustel Keskerakonna ja Isamaa toetuseta.

"Seame eesmärgiks vähendada meditsiinilise põhjenduseta abortide arvu erinevate meetmete abil, muuhulgas lõpetame nende rahastamise maksumaksja raviraha eest," sätestas EKRE oma valimisprogrammis.

"See meie ettepanek läbi ei läinud," ütles riigikogu EKRE fraktsiooni esimees Martin Helme reedel pärast koalitsioonikõnelusi ajakirjanikele.

Helme sõnul oli EKRE jaoks oli siiski oluline, et loodavasse koalitsioonilepingusse saab sätestatud nõustamisele riigi poolt enama raha eraldamine. "Meie jaoks on see oluline väärtusteema anda rohkem raha nõustamisele, et meil oleks vähem aborte ja rohkem elussünde. See on osa Eesti demograafilisest probleemist probleemist," sõnas Helme.

"Aborte ei ole kavas keelata," lisas peaminister, Keskerakonna esimees Jüri Ratas.

Isamaa programmist jõuab lepingusse punkt iga inimese terviseplaanist.

"Me seame ka eesmärgiks, et perearsti, esmatasandi perearstisüsteemi tugevdada ja seda seost ja sidet ka patsientidega tugevdada nõnda, et kõigil patsientidel tulevikus oleks olemas - loomulikult soovi korral - oma individuaalne terviseplaan," selgitas Isamaa eestseisuse liige Urmas Reinsalu "Aktuaalsele kaamerale". 

Toimetaja: Indrek Kuus, Tiina Jaakson, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: