Keskerakonna valimisnimekirja esikolmik: Yana Toom, Enn Eesmaa, Aadu Must

{{1553945460000 | amCalendar}}

Keskerakonna volikogu kinnitas laupäeval valimisnimekirja Euroopa Parlamendi valimisteks ja võttis vastu avalduse, milles tunnustati ühisosa leidmist kolme kolitsioonikõnelusi pidava erakonna vahel.

Euroopa Parlamendi valimisnimekirja esikolmikus on Yana Toom, Enn Eesmaa ja Aadu Must, järgnevad Vadim Belobrovtsev, Anneli Ott, Erki Savisaar, Andrei Korobeinik, Igor Gräzin ja Taavi Aas.

Keskerakonna esimees, peaminister Jüri Ratas ütles oma sõnavõtus, et järgmiste nädalate ja kuude oluline eesmärk on teha võimalikult tugev tulemus Euroopa Parlamendi valimistel, kus erakonna nimekirjas kandideerivad nii kaks eurosaadikut kui ka riigikogu liikmed ja omavalitsustegelased.

"Tugeva tulemuse tegemiseks on vajalik kogu erakonna töö ja panus. Keskerakond on saavutanud senistel valimistel esimese või teise koha ning 1-2 mandaati. Sama eesmärgiga lähme valimistele ka seekord," lisas ta.

Ratas peatus volikogu ees kõneldes ka Keskerakonna, EKRE ja Isamaa konsultatsioonikõnelustel. Samuti võttis erakonna volikogu vastu avalduse, milles tunnustatakse ühisosa leidmist kolme erakonna vahel.

Ratas rääkis, et riigikogu valimisõhtul olid erakonna ees ainult rasked valikud, kuid valik tuli teha. "Opositsioonis on väga raske oma valijatele reaalseid tulemusi pakkuda ja Eesti elu edasi viia. Seadsime eesmärgiks olla edasi valitsuses, sest nii saame seista oma ideede ja valijate eest. Esmased kohtumised ja ka avalikud mõttevahetused näitasid, et saame seda kõige paremini teha kolmikliidus," selgitas ta. 

Ratas tõdes, et kolmel erakonnal on mitmeid maailmavaatelisi erimeelsusi. Konsultatsioonid on olnud keerulised, kuid osapooltel on tema sõnul tahe leida ühisosa. Ta kutsus erakonnakaaslasi üles andma hinnangut koalitsioonilepingule siis, kui see on valmis.

"Ma ei tule volikogu ette koalitsioonileppega, mis läheks vastuollu Keskerakonna maailmavaate ja Eesti huvidega," kinnitas Ratas. Keskerakonna järgmine volikogu on plaanis korraldada 6. aprillil.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: