Kaja Kallas kutsus taas Keskerakonda Reformierakonnaga võimuliitu looma

Kaja Kallas
Kaja Kallas Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Reformierakonna esimees Kaja Kallas edastas Isamaa ja Eesti Konservatiivse Rahvaerakonnaga (EKRE) koalitsioonikõnelusi pidavale Keskerakonnale läkituse, milles soovitab kaaluda võimuliidu moodustamist Reformierakonnaga.

"Oleme jälginud Keskerakonna valitsuskoalitsiooni moodustamise kõnelusi Isamaa ja EKRE-ga.  Usume jätkuvalt, et Reformierakonnaga saaks Keskerakond olla osaline koalitsioonis, mis esindaks nii Eesti inimeste kui ka Eesti riigi huve laiapõhjalisemalt, tasakaalustatumalt ja tulevikku vaatavalt," kirjutas Kaja Kallas oma blogis.

Kallas teatas laupäeval volikogu istungit pidavale Keskerakonnale: "Meie valitsus kaitseks demokraatiat ja õigusriiki. Meie valitsus austaks sõna- ja ajakirjandusvabadust. Meie valitsus austaks mööndusteta kõikide Eestis elavate inimeste õigusi ja vabadusi. Meie valitsus hoiaks Eesti julgeolekut kindlalt kaitstuna ning jätkaks vääramatult tugevate liitlassuhete arendamist Euroopa Liidus ja NATO-s."

"Meie valitsus hindaks kõrgelt arstide, haridustöötajate, õiguskaitseorganite töötajate, ajakirjanike ja teiste heade Eesti inimeste südamega tehtud tööd. Me seisaks otsustavalt vastu poliitilisele retoorikale, mis halvustab erinevaid ühiskonnagruppe ja tekitab ühiskonnas hirmu," kirjutab Kallas. "Meie valitsus suudaks tegeleda Eesti ees seisvate tõsiste tulevikuväljakutsetega, nagu majanduse konkurentsivõime tõstmine, teaduse rahastamine, arstiabi kättesaadavuse parandamine, tuleviku vajadustega arvestav haridussüsteem ja tööturg, keskkonnahoid, ringmajandus."

Kallas ütles, et Reformierakonna ja Keskerakonna valitsus parandaks eesti keele õppe kättesaadavust ning tegeleks eesti-ja venekeelse elanikkonna lähendamisega. Samuti kaitseks selline valitsus Eesti inimeste sääste ega lõhuks aastatega ehitatud pensionisüsteemi.

"Meie valitsus hoiaks riigi rahanduse korras. Meie valitsus baseeruks vastastikkusel lugupidamisel. Moodustaksime valitsuse võrdsetel alustel nii valimislubaduste maksumuse kui ka valitsemisvastutuse jaotuse osas," kirjutas Kallas.

"Esitame antud põhimõtted heas usus ja palume pakkumist arutada ning kaaluda läbirääkimiste alustamist valitsuskoalitsiooni moodustamiseks Reformierakonnaga," lõpetas Kallas oma pöördumise.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: