Isamaa lubab valimisplatvormis seista Eesti rahvuslike huvide eest

{{1553939220000 | amCalendar}}

Isamaa lubas laupäeval volikogus kinnitatud Euroopa Parlamendi valimisprogrammis kesksele kohale seada Eesti rahvuslikud huvid. Volikogu kinnitas ka valimisnimekirja, mille eesotsas on nagu erakonna juhatus varem paika pani Riho Terras, Jüri Luik ja Viktoria Ladõnskaja-Kubits.

Isamaa volikogu esimehe Sven Sesteri sõnul peavad Eesti esindajad julgelt seisma Euroopa ühiste seisukohtade kujundamisel just Eesti huvide eest, teatas erakond.

"Euroopa koostöö on Eesti huvides, kuid ühisosa otsides ei tohi unustada enda huvisid kaitsta. Peame pingutama Euroopa väärtusruumi säilimise eest ning selle keskmes on Euroopa kultuuri- ja vaimupärandi väärtustamine ning kontrollitud migratsioonipoliitika," ütles Sester ja lisas, et Isamaa näeb Euroopa Liitu rahvusriikide liidu, mitte liitriigina. "Rahvusriikide Euroopa Liidu kestmine ja koostöö on parim Eesti turvalisuse ja jõukuse tagaja."

Sester lisas, et Isamaa jätkab oma senist poliitikat ja erilist tähelepanu pööratakse Euroopa välis- ja kaitsepoliitikale.

"Isamaa programm ja valimisnimekiri näitavad, et meie jaoks on oluline EL-i liikmesriikide koordineeritud kaitse- ja välispoliitika. Selle tagamisse on oluliselt panustanud Tunne Kelam, kes on Euroopa Parlamendi suurimas fraktsioonis EPP-s seisnud ka selle eest, et Euroopa riigid seisaksid ühtselt vastu Venemaa agressioonidele," rääkis Sester, kelle sõnul toetab Isamaa tõhusat koostööd liikmesriikide majandushuvide ning digitaalse tehnoloogia arendamisel.

"Selle eelduseks on inimeste võrdsed õigused ja Eesti kodanike õigus õppida, töötada ja reisida samadel tingimustel teiste Euroopa riikide kodanikega."

Valimisnimekirja esikolmik: Terras, Luik ja Ladõnskaja-Kubits

Erakond on oma europarlamendi valimiste nimekirja varem avalikustanud ja selle kinnitas laupäeval ka volikogu. Nimekirja juhib Riho Terras.

Terrase järel on nimekirjas Jüri Luik, Viktoria Ladõnskaja-Kubits, Tõnis Lukas, Mihhail Lotman, Kätlin Kuldmaa, Tarmo Kruusimäe, Urmas Reinsalu, Tunne Kelam.

Isamaa esimehe Helir-Valdor Seederi sõnul peegeldab valimisnimekiri erakonna tugevust ja prioriteete tulevatel valimistel. "Meie nimekiri on eriti tugev välis-ja julgeolekupoliitilise kompetentsi poolest. Seda valdkonda esindavad endine kaitseväe juhataja Riho Terras, kaitseminister Jüri Luik, alates 2004.a Europarlamendi liikmena töötanud Tunne Kelam ning justiitsminister ja endine kaitseminister Urmas Reinsalu."

Isamaa esinumbri Riho Terrase sõnul vajab Euroopa Liit oma liikmete vahel tõhusamat kaitsekoostööd. "Euroopa naabrus, olgu siis idast või lõunast, aga ka laiem julgeolekupilt, seavad meie ette hulgaliselt ohte ja väljakutseid. Viimaste aastate jooksul on Euroopa Liit üha enam panustanud kaitsesse, kuid kindlasti lubavad võimed ja võimalused veelgi enamat. Euroopa Liit ja NATO täiendavad teineteist, kaitstes üheskoos meie väärtusruumi," ütles Terras.

Seeder märkis, et Isamaa kaitseb Euroopas Eesti rahvuslikke huve. "Meie kõigi huvides on, et Euroopa Liit arvestaks riikide eripäradega ning jääks rahvusriikide liiduks. Seda mõistavad kõige paremini akadeemikud ja Eesti haridus- ning kultuurieluga igapäevaselt tegelevad inimesed. Just seetõttu kandideerivad Isamaa nimekirjas Mihhail Lotman, Tõnis Lukas ja Viktoria Ladõnskaja-Kubits," ütles Isamaa esimees.

Seeder lisas, et nimekirjas on ka noori uusi tulijaid. "Meie ridades kandideerib Eesti esimene ÜRO noordelegaat Kätlin Kuldmaa, kes on oma töös keskendunud ennekõike keskkonna- ja noortepoliitikale."

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: