Tallinkiga reisijate arv vähenes ligi neli protsenti

Helsingi-Stockholmi liinil kurseeriv Silja Serenade Naantalis dokis.
Helsingi-Stockholmi liinil kurseeriv Silja Serenade Naantalis dokis. Autor/allikas: Tallink Grupp

AS Tallink Grupi selle aasta esimese kvartali reisijate ja kaubaveo statistikast selgus, et reisijate hulk vähenes aastatagusega võrreldes 3,9 protsendi võrra.

Kontsern vedas jaanuarist märtsini 1 855 772 reisijat, mida on 3,9 protsenti vähem kui eelmise aasta samal perioodil. Veetud reisijate sõidukite arv vähenes selle aasta esimeses kvartalis samuti ning kontserni kõikidel liinidel veeti kokku 214 087 reisijate sõidukit, mis on 3,7 protsenti vähem kui mullu samal perioodil.

Samas jätkas kontserni kaubavedu eelmiste aastatega sarnaselt kasvutrendi ning selle aasta esimeses kvartalis veeti ettevõtte kõikidel liinidel kokku 93 114 ühikut kaupa, mis on 2,7 protsendi võrra rohkem kui 2018. aasta esimeses kvartalis. 

Tallink Grupi juhatuse esimees Paavo Nõgene ütles, et tänavune esimene kvartal on olnud grupi jaoks väga kiire aeg, mil kuus nende laevadest käisid laevatehastes Poolas, Leedus ja Soomes dokis ning läbisid mitmeid tehnilisi uuendusi ja reisijate alade värskendusi.

"Dokkimiste tõttu on meil selle aasta esimeses kvartalis kõikidel liinidel toimunud kokku 2234 reisi võrreldes eelmise aasta esimese kvartali 2299 reisiga, millel on loomulikult olnud oma mõju ning esimese kvartali statistika on seega ootuspärane," sõnas Nõgene.

Ta lisas, et viimane sel kevadel uuendusi läbiv laev, Riia-Stockholmi liinil sõitev Isabelle naaseb Naantali laevatehasest sel reedel ning pärast seda taastub kõigil Tallinki laevadel ja liinidel tavapärane graafik enne kõrghooaja algust.

Rahvusvahelised merendusregulatsioonid näevad ette, et kõik reisilaevad peavad käima dokis vähemalt korra viie aasta jooksul. Tallink Grupi laevad tegid 2019. aasta esimeses kvartalis mitmete laevade dokkimise tõttu kokku ligikaudu kolm vähem reise kui eelmise aasta esimeses kvartalis. Tallink Grupp on viimase viie aasta jooksul laevade uuendusprogrammi raames kontserni laevade uuendustesse investeerinud üle 90 miljoni euro.

Tallink Grupile kuulub 14 laeva ning firma sõidab Tallinki ja Silja Line'i kaubamärkide all seitsmel laevaliinil.

Möödunud aastal reisis Tallinkiga 9,8 miljonit reisijat ja ettevõte vedas ligi 385 000 kaubaveoühikut kaupa.

Tallink Grupi aktsiad on noteeritud Tallinna börsil ning Nasdaq Helsingi börsil.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: