Läti inflatsioon kiirenes aprillis 3,4 protsendini

Läti euromündid.
Läti euromündid. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Läti tarbijahinnad kerksid aprillis kuuga 0,9 protsenti, samas kui aastane inflatsioon kiirenes 0,5 protsendipunkti 3,4 protsendini, teatas statistikaamet.

Võrreldes märtsiga kerkisid kaupade hinnad 1,1 protsenti ja teenuste hinnad 0,3 protsenti. Läinud aasta aprilliga võrreldes kallinesid kaubad 3,5 protsenti ja teenused 3,3 protsenti.

Statistikaameti teatel mõjutasid kuist hinnakasvu enim rõivad ja jalatsid, transport, toit ja mittealkohoolised joogid, aga ka hinnalangus meelelahutuse ja kultuuri kaupades ja teenustes.

Aastalõikes oli suurim mõju hinnakasvule eluasemetel, toidul ja mittealkohoolsetel jookidel, alkoholi- ja tubakakaupadel, transpordil ning toitlustus- ja majutusteenustel.

Läti eksport kerkis esimeses kvartalis 4,1 protsenti

Läti eksport kerkis aasta esimesel kolmel kuul 4,1 protsenti kolme miljardi euroni ja import 3,6 protsenti 3,57 miljardi euroni.

Märtsis kasvas eksport veebruariga võrreldes 13,8 protsenti ja läinud aasta märtsiga võrreldes 12 protsenti 1,09 miljardi euroni. Import kerkis kuuga 24,1 protsenti ja aastaga 11,2 protsenti 1,36 miljardi euroni, teatas riigi statistikaamet.

Aastatagusega võrreldes kerkis ekspordi osakaal kaubavahetuses 0,1 protsendipunkti 44,4 protsendini.

Peamised Läti ekspordi sihtriigid Euroopa Liidus olid Leedu (15,2 protsenti ekspordist), Eesti (11,7 protsenti), Rootsi (8,5 protsenti) ja Saksamaa (6,9 protsenti). Imporditi enim Leedust (16,3 protsenti), Saksamaalt (10,2 protsenti), Poolast (8,9 protsenti) ja Eestist (7,8 protsenti).

Väljaspool Euroopa Liitu oli suurim ekspordi sihtriik Venemaa, mis moodustas Läti ekspordist 7,7 protsenti. Peamine impordipartner oli Kanada, mis moodustas koguimpordist 9,4 protsenti.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: