Eesti inflatsioon oli oktoobris euroala kiireim

Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Eesti inflatsioon oli oktoobris 4,5 protsendi juures euroala kiireim, seejuures kiirenes see võrreldes septembriga 1 protsendipunkti võrra ja mulluse oktoobriga 0,5 protsendipunkti võrra.

Euroalal tervikuna kiirenes inflatsioon oktoobris 2,2 protsendini. Septembris oli see 2,1 protsendi juures ning mullu oktoobris 1,4 protsendil.

Eesti 4,5-protsendisele inflatsioonile järgnesid 4,2 protsendiga Rumeenia, 3,9 protsendiga Ungari ja 3,6 protsendiga Bulgaaria, selgus Eurostati andmetest.

Aeglaseim oli inflatsioon euroalal 0,7 protsendiga Taanis, 0,8 protsendiga Portugalis, 1,1 protsendiga Iirimaal ja 1,5 protsendiga Poolas.

Kõige enam panustas euroala inflatsiooni oktoobris 1,02 protsendipunktiga energia, millele järgnesid 0,65 protsendipunktiga teenused, 0,42 protsendipunktiga toidu-, alkoholi- ja tubakakaubad ning 0,11 protsendipunktiga tööstuskaubad.

Võrreldes septembriga aeglustus Läti inflatsioon 0,1 protsendipunkti 3,2 protsendile. Leedu inflatsioon kiirenes aga septembri 2,4 protsendilt 2,8 protsendini. Soome inflatsioon kiirenes samuti: eelmise kuu 1,4 protsendilt 1,7 protsendini.

Euroopa Keskpanga (ECB) rahapoliitika üheks eesmärgiks on hoida inflatsioon 2 protsendi lähedal ent sellest piirist allpool. Oktoobris vähendas ECB inflatsiooni kiirendamiseks mõeldud varaostuprogrammi poole võrra 15 miljardile eurole kuus. Jaanuarist plaanib ECB programmi lõpetada.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: