Tarbijahinnad kasvasid aastaga 3,2 protsenti

{{1557291900000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Tarbijahinnaindeks kasvas aprillis võrreldes märtsiga 1,3 protsenti ja võrreldes eelmise aasta aprilliga 3,2 protsenti, teatas statistikaamet. Hinnatõusu mõjutasid aprillis enim toit ja transport.

Kaubad olid 2018. aasta aprilliga võrreldes 2,5 protsenti ja teenused 4,6 protsenti kallimad.

Kaupade ja teenuste administratiivselt reguleeritavad hinnad on eelmise aasta aprilliga võrreldes tõusnud 3,7 protsenti ja vabalt kujunevad hinnad 3,1 protsenti.

2018. aasta aprilliga võrreldes mõjutas tarbijahinnaindeksit enim toit, mis andis kogutõusust neljandiku. Ligi kolmveerandi sellest andis 30 protsenti kallinenud köögivili.

Üle viiendiku kogutõusust andis eluase ja ligi viiendiku transport. Võrreldes eelmise aasta aprilliga on elekter, soojusenergia ja küte kallinenud 6,1 protsenti, bensiin 4,7 protsenti ja diislikütus 6,9 protsenti.

Toidukaupadest on sama ajaga enim kallinenud värske köögivili (49 protsenti), kartul (48 protsenti) ja kaasaostetav valmistoit (13 protsenti) ning odavnenud värske puuvili (11 protsenti).

Viimati oli tarbijahinnaindeksi muutus eelmise kuuga võrreldes 1,3 protsenti või rohkem 2017. aasta veebruaris, mil muutus oli samuti 1,3 protsenti.

Märtsiga võrreldes oli aprillis tarbijahinnaindeksi kõige suuremaks mõjutajaks transport. Aprilliks ostetud lennukipiletid olid 38,2 protsenti kallimad, bensiin kallines kuuga 6,4 protsenti ning diislikütus 2,1 protsenti. Suuremat mõju indeksi muutusele avaldas veel toidu ja mittealkohoolsete jookide kallinemine, kus köögivili kallines kuuga 5,6 protsenti.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: