Tarbijahinnad kasvasid aastaga 2,1 protsenti

Tarbijahinnaindeks tõusis tänavu juulis võrreldes eelmise aasta juuliga 2,1 protsenti, hinnaindeksi muutust mõjutasid seejuures enim toit ja riietus.

Võrreldes tänavuse aasta juunikuuga kasvas tarbijahinnaindeks 0,1 protsenti, teatas statistikaamet.

Kaubad olid 2018. aasta juuliga võrreldes kaks protsenti ja teenused 2,2 protsenti kallimad. Kaupade ja teenuste administratiivselt reguleeritavad hinnad on eelmise aasta juuliga võrreldes langenud 1,1 protsendi võrra ning vabalt kujunevad hinnad tõusnud kolm protsenti.

Möödunud aasta juuliga võrreldes mõjutasid tarbijahinnaindeksit enim toit ja mittealkohoolsed joogid, mis andsid kogutõusust ligi poole. Sellest omakorda poole andis 24 protsenti kallinenud köögivili.

Võrreldes eelmise aasta juuliga olid alkohoolsed joogid 5,7 protsenti odavamad, bensiin 1,7 protsenti ja diislikütus 0,2 protsenti odavam.

Toidukaupadest on sama ajaga enim kallinenud kartul 94 protsenti, värske köögivili 20 protsenti ja riis 11 protsenti ning odavnenud kanged piiritusjoogid 10 protsenti.

Juuniga võrreldes mõjutasid tarbijahinnaindeksit enim rõivaste ja jalatsite laialdased hooaja soodusmüügid. Rohkem mõjutasid indeksi muutust veel toit ja mittealkohoolsed joogid: värske köögivili odavnes 11,7 protsenti, kuid puuvili ja kartul kallinesid vastavalt 3,5 ja 20,1 protsenti. Alkohoolsed joogid olid kolm protsenti odavamad.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: