X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Eesti ja USA allkirjastasid lähiaastate julgeolekukoostöö kokkuleppe

Kadi Silde (vasakul) ja Kathryn Wheelbarger Pentagonis lepet allkirjastamas.
Kadi Silde (vasakul) ja Kathryn Wheelbarger Pentagonis lepet allkirjastamas. Autor/allikas: Amber I. Smith/USA kaitseministeerium

Kaitseministeeriumi kaitsepoliitika asekantsler Kadi Silde ja USA kaitseministeeriumi rahvusvahelise kaitsekoostöö abikaitseminister Kathryn Wheelbarger allkirjastasid kolmapäeval Washingtonis Eesti-USA julgeolekukoostöö plaani aastateks 2019-2024.

"Eesti ja USA tugevate liitlassuhete aluseks on olnud pikaajaline ja mitmekülgne kaitsealane koostöö, mida uue plaaniga taaskord kinnitame," edastas kaitsepoliitika asekantsler Kadi Silde pressiteates.

Kokkulepe hõlmab koostöö jätkamist võimearenduses, kaitsealases abis, küberkaitses, õppustes ja mitmetes muudes ühishuvi valdkondades. Eelseisval viiel aastal keskendub kahepoolne julgeolekukoostöö Eesti riigikaitse võimeplaneerimise ühe alusdokumendi – riigikaitse arengukava – eesmärkide saavutamisele.

Koostööraamistiku üks oluline eesmärk on toimida kaitseinvesteeringute kiirendina ning soodustada Balti riikide kaitsealaseid ühishankeid. Koostööplaani teine oluline sammas on Eesti ja USA koostöö küberkaitse võimearenduse valdkonnas. "Jätkame koos USA-ga ühiselt rahvusvaheliste küberkaitse õppuste läbiviimist," lisas Silde.

Koostöö nimetatud valdkondades tugevdab nii Eesti iseseisvat kaitset kui ka Läänemere piirkonna heidutust ja NATO liitlassuhteid.

Sarnase kahepoolse koostöö plaani on USA allkirjastanud ka Läti ja Leeduga.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: