Kevadtormil osaleb kaks USA maaväe kopterit

Eelmise nädala lõpus maandusid Ämaris lennubaasis kaks Kevadtormile saabunud Ameerika Ühendriikide maaväe helikopterit HH-60 Pave Hawk, mis osalevad õppusel kuni 10. maini.

Helikopterite peamiseks ülesandeks Kevadtormil on toetada 1. ja 2. jalaväebrigaadi harjutusi erakorraliste meditsiiniiliste evakuatsioonilendudega.

Kopterid kuuluvad Ameerika Ühendriikide maaväe 1. jalaväediviisi õhuväebrigaadi ning baseeruvad Lätis Lielvarde baasis. Kevadtormi ajal paiknevad kopterid Ämaris lennubaasis ning 10. mail suunduvad tagasi oma kodubaasi.

Õhuväe väljaõppe osakonna staabiohvitser major Jüri Jürgeni sõnul osalevad Pave Hawkid Kevadtormil esmakordselt. "HH-60 Pave Hawkid on varem küll Eestis õppustel käinud, kuid Kevadtormil pole nad osalenud. Küll aga on seda eelnevatel aastatel teinud sama üksuse UH-60 Black Hawk ja AH-64 Apache kopterid," ütles major Jürgen.

Sikorsky Aircraft Corporation poolt toodetud HH-60 Pave Hawk on neljalabalise tiivikuga kahemootoriline USA õhujõudude helikopter, mida kasutatakse lahingülesannete täitmiseks, vigastatute evakuatsiooniks ning otsingu- ja päästelendudeks.

Lisaks Pave Hawkidele osalevad tänavusel Kevadtormil ka Ühendkuningriigi helikopterid AW159 Wildcat, AH-64 Apache ja õhuturbe hävitajad Eurofighter Typhoon, Poola ründelennukid Su-22 ning Eesti õhuväe kopterid R-44, reaktiivõppelennukid L-39 ning transpordilennuk An-2.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: