Tallinn kaalub Laagna tee sulgemist filmivõteteks terveks kuuks

{{1559211240000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi /ERR

Rahvusvaheline filmikompanii Warner Bros tahab selle aasta suvel korraldada filmimisi Laagna tee kanalis, mis tooks kaasa Lasnamäe olulise transpordisoone sulgemise kuni üheks kuuks. Tallinna transpordiamet analüüsib nüüd, mida see kaasa tooks.

Selleks, et anda luba Laagna tee nii pikaks perioodiks sulgemiseks, peab Tallinna transpordiamet põhjalikult analüüsima, kas ja kuidas filmikompanii soovid mahuvad tegelikku olukorda, mida see antud piirkonnale filmivõtete ajaks kaasa toob ja kuidas tekkivad transpordiprobleemid lahendada, seisab linna pressiteenistuse teates.

Liikluse sulgemisega filmivõtete ajaks häiritakse oluliselt tavaliiklust ja ühistransporti. Ühistranspordi ümberkorraldamine kanalist väljapoole jäävatele teedele nõuab uusi marsruute, uusi peatuste asukohti ja teeb sõiduajad pikemaks.

"Kuna bussid ja tavasõidukid on kitsastel kõrvaltänavatel ühes ootejärjekorras, toob see paratamatult kaasa ummikuid. Kaasata tuleb nii liikluse reguleerijaid kui ka ühistranspordi kasutajatele uutesse kohtadesse paigaldatud peatuste leidmiseks suunajaid," seisab teates.

"Laagna tee pikemaajalise sulgemisega peavad vastavad teenistused läbi töötama ka kiirabi ja päästeteenistuse liikumisvõimalused antud piirkonnas."

Linna avalike suhete direktor Ain Saarna kinnitas, et Tallinna transpordiamet analüüsib võimalike filmivõtetega linnas tekkivat olukorda ning linnavalitsuse tasemel arutatakse teemat järgmisel nädalal.

"Sel nädalal ei maksa linna lõplikku seisukohta oodata, sest teema on linna toimise seisukohalt kiirotsustamiseks liiga komplitseeritud. Elu Tallinna linnas peab olema võimalik ka suurfilmi võtete ajal," ütles Saarna.

Küsimusele, kas Warner Bros linnale ka maksab tee sulgemise eest, vastas Saarna, et selleni jõutakse siis, kui otsus tee sulgemise osas on langetatud.

"Praegu on veel vara spekuleerida, võimalik, et sõlmitakse selles osas leping," lisas Saarna.

Saarna ütles ERR-ile, et filmikompanii soovib Laagna teed kasutada väga suures ulatuses. "Jutt ei ole 100 või 200 meetrist. Ühe suurfilmi tegemiseks soovivad nad rohkelt ruumi," sõnas Saarna, lisades, et veel on vara öelda, kui pikast teelõigust ja millistest konkreetsetest asukohapunktidest võiks rääkida.

Filmistuudio Warner Bros hakkab Eestis produtseerima režissöör Christopher Nolani uut linateost "Tenet", mille võtted algavad juunis. 

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: