Minister Riina Solman kavandab pedofiilidele nimevahetuse keeldu

Rahvastikuminister Riina Solman.
Rahvastikuminister Riina Solman. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Rahvastikuminister Riina Solman kavatseb algatada seadusemuudatuse, et pedofiilid ja teised isikuvastaseid kuritegusid sooritanud inimesed ei saaks oma nime muuta.

"Küll aga soovin seda olukorda lähiajal parandada ja nimeseadust täiendada nii, et raske isikuvastase kuriteo toime pannud isikul - sealhulgas pedofiilil - kaob pärast karistuse kandmist võimalus muretult nime vahetada," kirjutas Solman Õhtulehes ilmunud arvamusartiklis.

"Meie kogukondade turvatunde huvides on selline piirang vajalik, kui takistame rasketes kuritegudes süüdimõistetutel oma identiteeti ja toime pandud kuritegusid varjata," lisas Solman.

Näiteks kevadel vanglast vabanenud pedofiil ja endine meediategelane, 1969. aastal sündinud Kaur Hanson võttis endale uueks nimeks Oliver Rist. Kurioossel kombel kannab Eestis sama nime vaid üks teine inimene - 1982. aastal sündinud Oliver Rist, kes sai nimekaimu tekkimisest teada ERR-ilt.

"Tegelikult on selliste isikute ring palju laiem, kui meediast pidevalt läbi käinud pedofiilid," märkis Solman.  

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: