Registreeritud töötus oli teises kvartalis 4,7 protsenti

Töötukassa kontor Tartus.
Töötukassa kontor Tartus. Autor/allikas: Aili Vahtla/ERR

Teises kvartalis oli töötuna registreeritud keskmiselt 30 754 inimest, mis moodustab tööealisest tööjõust 4,7 protsenti. Võrreldes esimese kvartaliga registreeritud töötute arv vähenes, kuid võrreldes 2018. aasta teise kvartaliga on registreeritud töötute arv suurenenud protsendi võrra.

Registreeritud töötuse määr oli teises kvartalis kõrgeim Ida-Virumaal (8,8 protsenti) ning madalaim Hiiumaal (2,8 protsenti), teatas töötukassa.

Uusi töötuid registreeriti teise kvartali jooksul 15 160. Töötukassa abiga asus teises kvartalis tööle või alustas ettevõtlusega 12 681 inimest (sh ligi 3 000 vähenenud töövõimega inimest).

Vähenenud töövõimega töötuid oli teises kvartalis keskmiselt 9 788 ehk ligi kolmandik registreeritud töötutest. Vähenenud töövõimega registreeritud töötute arv on püsinud võrreldes aasta taguse ajaga samal tasemel, seega töötute arvu suurenemine on põhjustatud nende töötute arvu kasvust, kelle töövõime ei ole vähenenud, märkis töötukassa.

Teises kvartalis oli töötukassal iga päev vahendada keskmiselt üle 5400 töökoha. Nende arv vähenes 2018. aasta teise kvartaliga võrreldes 10 protsenti, sealjuures Eestis asuvate töökohtade arv 8 protsendi võrra. Kõige enam töökohti oli töötukassal teises kvartalis pakkuda teenindus- ja müügitöötajatele ning lihttöölistele.

Mai alguses täitus kaks aastat ajast, mil töötukassa hakkas pakkuma koolitusi ka töötavatele inimestele. "Tööta ja õpi!" programmi võimaluste kasutamine on järk-järgult kasvanud. Kahe aasta jooksul on koolitusi alustatud enam kui 4 500 korral, suurem osa koolitusele läinutest olid pärit Ida-Virumaalt ja Harjumaalt (vastavalt 56 ja 23 protsenti). Valdav enamus olid naised (84 protsenti).

Koolitustest suurima osa moodustasid eesti keele koolitused (68 protsenti). Järgnesid ametialased koolitused, millest populaarsemad erialad olid sotsiaaltöö valdkonnast (hooldustöötajad, tugiisikud) ning metsanduse ja puidutööstuse valdkonnast (veoautojuhtide, harvesteri juhi koolitused).

Registreeritud töötuse statistika kajastab nende töötute arvu, kes on ennast töötukassas töötuks registreerinud.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: