Sõjatehnika tootja AS Milrem jäi möödunud aastal kahjumisse

Milrem Robotics’i mehitamata maismaasõiduk TheMIS.
Milrem Robotics’i mehitamata maismaasõiduk TheMIS. Autor/allikas: Milrem Robotics

Mehitamata maismaasõidukeid arendav Eesti ettevõte Milrem AS kukkus möödunud aastal 772 000 euro suuruse käibe juures 1,7 miljoni euroga kahjumisse.

Tunamullu oli ettevõtte käive ligi 2,5 miljonit eurot ja kahjum 336 000 eurot, vahendas uudisteagentuur BNS Postimeest.

Milrem alustas mullu läbirääkimisi müügitehingute osas klientidega Prantsusmaal, Saksamaal, Hollandis, USAs, Ühendkuningriigis ja Tais.

Kahjumi põhjuseks on ettevõtte keskendumine peamiselt kasvule ja laienemisele erinevatel turgudel ning tulevaste müügilepingute ettevalmistamine. "Selle tulemusena loodi väga tugev baas müügikäibe oluliseks kasvuks järgnevatel aastatel," märkis ettevõtte tegevjuht Kuldar Väärsi majandusaasta aruandes.

Mitme rahvusvahelise partneriga sõlmitud koostööleppe tulu genereerub tänavu.

Tänavu on Milrem ettevalmistanud müügitehingud kaitsevaldkonna klientidega Euroopas, Lähis-Idas, Põhja-Ameerikas ja Aasias. Juba täidetakse lepinguid Norras ja Hollandis.

Rootsi tütarettevõte Sinrob Technologies AB alustas tegevust 2019. aasta alguses.

Samuti palgatakse hoogsalt töötajaid: kui 2018. aasta alguses oli töötajaid 37, siis aasta lõpuks juba 75. Milremi palgakulu kasvas võrreldes 2017. aastaga 55 protsenti 1,4 miljoni euroni.

Selle aasta alguses teatas ettevõte, et palkas rahvusvahelist äriarendusdivisjoni juhtima endise kaitseväe juhataja, kindral Riho Terrase. Terras on alates aprillist ettevõtte nõukogus.

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: