Pensionisaajate arv vähenes teises kvartalis paari tuhande võrra

Pensionärid Tallinnas jalutamas.
Pensionärid Tallinnas jalutamas. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Sotsiaalkindlustusamet maksis 2019. aasta teises kvartalis enam kui 343 600 pensionärile üle 481 miljoni euro pensione. Koos pere- ja sotsiaalteotuste ning hüvitistega maksis amet kolme kuuga välja 639 miljonit eurot.

Aprillikuise indekseerimisega kasvasid oluliselt pensionid, mis võtsid riigieelarvest ühes kuus keskmiselt 12 miljonit eurot rohkem kui esimeses kvartalis.

Pensionisaajaid oli teises kvartalis kokku 343 622 ja saajate arv vähenes võrreldes esimese kvartaliga 2701 inimese võrra.

"Pensionisaajate arv on vähenenud eelkõige töövõimetuspensioni arvelt," rääkis sotsiaalkindlustusameti hüvitise osakonna juhataja Kati Kümnik. "Seda pensioniliiki enam ei määrata ja vähenenud töövõimega inimesed saavad toetust töötukassa vahendusel."

Kuna aprillikuine indekseerimine tõi aga kaasa pensionide suurenemise, on pensionide osakaal kõigist sotsiaalkindlustusameti väljamakstud summadest siiski keskmiselt ühe protsendi võrra tõusnud.

Teises kvartalis jõudis suurim osa toetustest harjumaalasteni, kellele maksti teises kvartalis kokku üle 263 miljoni erinevaid hüvitisi ja toetuseid. Järgnesid Ida-Virumaa enam kui 72,3 miljoni ja Tartumaa ligi 69,9 miljoni euroga. Kõige väiksem summa jõudis Hiiumaa elanikele, kuhu makstud hüvitiste ja toetuste kogusumma oli veidi alla 4,6 miljoni euro.

Terve esimese poolaasta jooksul maksis sotsiaalkindlustusamet kokku välja ligi 1,25 miljardit eurot. Selles summas oli üle 926,6 miljoni euro pensione 345 116 inimesele, üle 282,2 miljoni euro peretoetuseid ligi 162 000 inimesele, üle 32,5 miljoni euro sotsiaaltoetuseid 158 330 puudega inimesele ning veidi üle 5,4 miljoni euro muid väiksemaid toetuseid.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: