Riik ja Rae vald leppisid kokku: Jüri riigigümnaasium avatakse 2023

Haridus- ja teadusministeerium
Haridus- ja teadusministeerium Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps ning Rae vallavanem Mart Võrklaev allkirjastavad neljapäeval haridus- ja teadusministeeriumi Tallinna esinduses Rae riigigümnaasiumi rajamise lepingu.

Lepingu järgi peaks 360 õpilasele mõeldud koolis õppetöö algama hiljemalt esimesel septembril 2023.

Lepingule eelnenud ühiste kavatsuste kokkuleppe Rae valda riigigümnaasiumi rajamiseks sõlmiti ministeeriumiga juba 2016. aastal. Vahepealse aja jooksul on Rae vald 2018 oktoobris kehtestanud detailplaneeringu ning see annab võimaluse lepingu allkirjastamise järgselt kohe alustada uue kooli arhitektuurikonkursi ja seejärel projekteerimisega, teatas Rae vallavalitsus.

Lisaks Rae valla noortele peaks Jüri asukoha poolest sobima ka Kiili, Raasiku ja Kose valla õpilastele.

Rae riigigümnaasium hakkab paiknema Jüri aleviku südames, tänase Jüri gümnaasiumi vahetus läheduses aadressil Aruküla tee 22.

Vallavanem Mart Võrklaeva sõnul on lepingu allkirjastamine Rae valla jaoks väga oluline ja oodatud sündmus. "Valla elanikkonna kasv on ulatunud viimastel aastatel 6 kuni 7 protsendini, mis sunnib meid pidevalt laiendama oma haridustaristust. Jüri gümnaasiumi viimane juurdeehitus valmis 2014, kuid juba täna seisame taas silmitsi ruumipuudusega," rääkis vallavanem, kelle sõnul peaks ka uue kooli puhul nägema ette võimaluse selle laiendamiseks tulevikus.

Minister Mailis Repsi sõnul tähistab Rae vallaga sõlmitav leping seda, et koolivõrgu programmiga kavandatud nelja Harjumaa riigigümnaasiumi asutamises on kindlas kõneviisis kokku lepitud. Viimsi riigigümnaasium avas uksed 2018. aasta sügisel, järgmistel aastatel peaksid valmima riigigümnaasiumid Harku vallas Tabasalu ja Saue vallas Laagris.

"Mitmekesiste valikutega riigigümnaasiumide rajamine Harjumaal annab noortele veelgi suurema kindluse, et kvaliteetse gümnaasiumihariduse saamise võimalused kodupiirkonnas on tagatud. Rõõmu teeb üha tugevamaks muutuv riigigümnaasiumide võrgustik, mis on väärtuslik osa meie haridussüsteemist," lisas minister.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: