Omavalitsustele laekus kaheksa kuuga 33,5 miljonit eurot maamaksu

Kopli liinidele kerkivad uued majad.
Kopli liinidele kerkivad uued majad. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Maksu- ja tolliamet (MTA) on tänavu kaheksa kuuga kandnud kohalikele omavalitsustele üle ligi 33,5 miljonit eurot maamaksu, mida on võrreldes eelmise aasta sama perioodiga kaks protsenti enam.

Ligi 41,4 protsenti kogusummast on seejuures eraldatud Tallinna linnale, kus laekumine kahanes samas aastaga 1,8 protsenti 13,9 miljonile eurole.

Viimsi vallas kahanes maamaksu laekumine aastaga 0,4 protsendi võrra 1,3 miljonile eurole ning Harku vallas kahanes see omakorda 1,8 protsenti 779 800 eurole.

Maardu linnas kasvas maamaksu laekumine kaheksa kuuga aga 0,8 protsenti 947 800 euroni. Pärnu linnas kasvas see 0,1 protsenti 954 100 euroni ning Saaremaa vallas neli protsenti 818 100 euroni.

Maamaksumäär on 0,1 kuni 2,5 protsenti maa maksustamise hinnast aastas. Põllumajandussaaduste tootmiseks kasutusel oleva haritava maa ja loodusliku rohumaa maksumäär on 0,1 kuni 2 protsenti maa maksustamise hinnast aastas.

Maksumäärad kehtestab oma haldusterritooriumil kohaliku omavalitsuse volikogu hiljemalt 31. jaanuariks.

Kuni 64-eurone maamaks mistahes kohaliku omavalitsuse üksuses asuvalt maalt tuleb tasuda ühe korraga 1. aprilliks. Maamaksust, mis ületab 64 eurot, tuleb tasuda 1. aprilliks vähemalt pool, kuid mitte vähem kui 64 eurot. Ülejäänud osa maamaksust tasutakse hiljemalt 1. oktoobriks.

Maamaksu maksmist kontrollib maksu- ja tolliamet. Maamaks laekub täies ulatuses kohalikele omavalitsustele.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: