ERJK küsib Toomi ja Ansipi valimisreklaami kohta ALDE-lt dokumente

Liisa Oviir
Liisa Oviir Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjon (ERJK) küsib Euroopa liberaaldemokraatlike erakondade katusorganisatsioonilt ALDE tõendit selle kohta, et nemad tasusid reformierakondlase Andrus Ansipi ja keskerakondlase Yana Toomi valimisreklaami kulud Facebookis.

"Soovime oma kirjaga ühest küljest teavitada ALDE-t, et selliselt rahastatud reklaamid ei ole Eesti seadustega kooskõlas ja teiseks küsime neilt täpsustavaid dokumente nende reklaamide eest tasumise kohta," ütles ERJK esimees Liisa Oviir esmaspäeval ERR-ile.

ERJK selgitab oma kirjas ALDE-le, et Eesti seaduste kohaselt ei ole poliitilistel erakondadel lubatud vastu võtta annetusi juriidilistelt isikutelt.

ERJK ootab ALDE-lt 30. novembriks arvete ja nende eest tasumise dokumentide koopiaid ning soovib veel enne aasta lõppu oma otsuse teha, ütles Oviir.

"Meie eesmärk ei ole kedagi kiusata, vaid kontrollida poliitikute rahastamise vastavust seadustele," kinnitas Oviir.

Toom ja Ansip sattusid ERJK huviorbiiti, kuna ALDE Facebooki kontol oli sponsoreeritud üleskutse nende valimiseks europarlamenti, mille eest tasus ALDE. Keskerakond ja Reformierakond mõlemad kuuluvad ALDE-sse. ERJK nõudis mõlemalt umbes 11-eurose arve tasumist, mille aga nad tagasi lükkasid, kinnitades, et ei ole seda reklaami ei tellinud ega ka selle eest maksnud.

Oviiri sõnul saab ta olukorrast inimlikult aru, aga rõhutas, et ERJK peab oma tegevuses lähtuma seadustest ning seepärast tuleb selle juhtumi menetlus lõpule viia.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: