Mitusada EL-i kodanikku lahkuvad viiruse tõttu Hiinast Wuhanist

Hiinast saabunud reisijad Itaalias Malpensa lennujaamas.
Hiinast saabunud reisijad Itaalias Malpensa lennujaamas. Autor/allikas: Carlo Cozzoli/IPA/SIPA/Scanpix

Mitusada Euroopa Liidu kodanikku lennutatakse sel nädalal ära koroonaviiruse puhangu keskmes olevast Hiina linnast Wuhanist, teatas teisipäeval Euroopa Komisjon.

"Esialgsed numbrid näitavad, et umbes 250 Prantsuse kodanikku viiakse ära esimesel lennukil ja üle 100 EL-i kodaniku teistest riikidest ühinevad teise lennukiga," teatati avalduses. 

"Tegemist on esimese abipalvega ja lähipäevil võib tulla teisigi."

Prantsusmaa teatas varem, et saadavad oma kodanike äratoomiseks Wuhani lennuki, kuid ei täpsustanud, kui palju inimesi pardale võetakse. 

Komisjon teatas, et Prantsusmaa palvel rahastatakse operatsiooni EL-i kaasabil ning samuti laiendatakse seda teise lennukiga EL-i kodanikele. 

"Ainult terved või ilma (viiruse) sümptomiteta kodanikud lubatakse" lennukitele. 

"EL ei unusta oma hädasolevaid kodanikke, ükskõik kus maailmas," ütles EL-i eriolukordade volinik Janez Lenarcic. 

EL-i Eriolukordade Reageerimise Koordinatsioonikeskus (ERCC) on ühenduses EL-i liikmesriikide ja Hiina saatkonnaga Brüsselis ning soovi korral saab EL-ilt lisaabi, ütles volinik. 

Suurbritannia hoiatas oma kodanikke Mandri-Hiinasse reisimise eest

Briti välisministeerium hoiatas teisipäeval Ühendkuningriigi kodanikke mittehädavajaliku reisimise eest Mandri-Hiinasse seoses koroonaviiruse puhanguga.

Hoiatus hõlmas kogu Mandri-Hiinat, kuid mitte Hongkongi ja Macaud.

Hoiatuses rõhutati, et viirusepuhangu keskmes olevasse Hubei provintsi ei ole üldse soovitav reisida, ka mitte pakilistel põhjustel.

Prantsuse neljas koroonaviiruse patsient on tõsises seisundis

Pariisi haiglas on tõsises seisundis üks Hiinast saabunud ja uue koroonaviirusega nakatunud turist, ütles teisipäeval Prantsuse meditsiiniametnik.

Hiinast Hubei provintsist pärit vanemat meest ravitakse haigla intensiivravi osakonnas, ütles Jerome Salomon ajakirjanikele. 

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: