Kohus peatas Amazoni hagi tõttu Pentagoni ja Microsofti hankelepingu

USA kaitseministeerium ehk Pentagon.
USA kaitseministeerium ehk Pentagon. Autor/allikas: Scanpix/SIPA

USA föderaalkohus blokeeris ettevõtte Amazon hagi alusel ajutiselt 10 miljardi dollari suuruse hankeleppe Microsofti ja kaitseministeeriumi. Hange peatati, et kohtul oleks aega Amazoni kaebusega tutvumiseks.

Tegemist on hankega, mis puudutab Pentagoni pilveteenust (Joint Enterprise Defense Infrastructure (JEDI)). Möödunud aasta oktoobris otsustas USA kaitseministeerium sõlmida selle arendamiseks lepingu Microsoftiga ning pilveteenus pidi algselt kasutusele võetama 14. veebruaril, vahendasid Axios ja Yle.

Samal hankel osalenud Amazon aga vaidlustas otsuse kohtus ning väitis muuhulgas ka seda, et Pentagoni otsus oli mõjutatud president Donald Trumpi poolt, kes on korduvalt ja avalikult rünnanud Amazoni ning selle asutajat Jeff Bezost, kellele kuulub ka ajaleht Washington Post.

Kohtuprotsessi raames soovivad Amazoni advokaadid esitada president Trumpile küsimusi, mis puudutavad viimase suhtlust Amazoni konkurentide ja Pentagoni ametnikega. Kaebuse kohaselt võimaldaks küsitlemine tuvastada Trumpi "hästi dokumenteeritud vaenu härra Bezosi, Amazoni ja Washington Posti vastu".

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: