Tallink Grupi puhaskasum kasvas mullu ligi veerandi 49,7 miljonini

Tallink Grupi puhaskasum kasvas 2019. aastal 24,3 protsenti 49,7 miljoni euroni, neljandas kvartalis teenis kontsern viimase viie aasta suurima puhaskasumi ehk 5,5 miljonit eurot.

Positiivsetest finantstulemustest lähtuvalt teeb juhatus Tallink Grupi aktsionäride korralisele üldkoosolekule ettepaneku maksta dividendi 0,06 eurot aktsia kohta, teatas ettevõte.

Kontserni majandusaasta auditeerimata kulumieelne ärikasum (EBITDA) kasvas ligi viiendiku 171,1 miljoni euroni. Grupi puhaskasum ja ärikasum kasvasid hoolimata asjaolust, et auditeerimata konsolideeritud müügitulu 2019. aastal eelmise majandusaastaga võrreldes veidi vähenes ja ulatus 949,1 miljoni euroni, aasta varem oli tulemuseks 949,7 miljonit eurot.

Müügitulu vähenemise 600 000 euro võrra tingis eelkõige ettevõtte põhitegevuse tulude langus seoses seitsme laeva planeeritud doki- ja hooldustöödega aasta alguses ning müügitulu kahanemine hotellinduses tulenevalt kontserni hotellide arvu vähenemisega viielt neljale 2018. aasta lõpus.

Tervikvaates avaldasid grupi 2019. aasta finantstulemustele positiivset mõju rekordiline reisijate arv mitme kuu lõikes ning reisijate arvu kasv peaaegu kõigis geograafilistes segmentides. Tulemusi mõjutas negatiivselt tihenenud konkurents laevanduses ja seda eriti Eesti-Soome liinidel, Euroopas valitsevast majanduslikust ebakindlusest tingitud oodatust nõrgem kaubaveoturg ning samuti ka 2019. aasta lõpus Soomes aset leidnud postitöötajate streik.

"Mullustele positiivsetele tulemustele lõid aluse senisest jõulisem kulude kontroll, tsentraliseeritumad kontserniülesed hanketegevused, fookus äritegevuse optimeerimisele ja teatud tegevuste automatiseerimisele, varasemad investeeringud laevade energiatõhususe suurendamisse ja kütusekulu vähendamisse ning paljud teised kasumlikkuse parandamisele suunatud algatused," ütles Tallink Grupi juhatuse esimees Paavo Nõgene pressiteates,

Nõgene lisas, et ka kütusehinna osaline fikseerimine grupi jaoks väga soodsa hinnataseme juures on osutunud õigustatud sammuks, mis panustas tuntavalt ettevõtte üldistesse finantstulemustesse.

"Täiendava positiivse arenguna leevendas alkoholiaktsiisi langetamine Eestis 2019. aasta keskel nii reisijate arvu kui tulu kahanemist Eesti-Soome liinidel – maksumuudatus viis aasta teises pooles reisijatevoo taastumise ja müügitulude suurenemiseni," märkis Nõgene.

Tallink Grupi möödunud majandusaastasse jäid ka investeeringud kogusummas 60,9 miljonit eurot, sealhulgas paigaldati laevadele nii uuema põlvkonna tehnoloogiat kui uuendati ka reisijatealasid. "Lisaks langes 2019. aastasse ka esmane investeering uue keskkonnasõbraliku LNG-kiirlaeva MyStar tellimusse ehk Tallinna ja Helsingi vahelise püsiva ühenduse edasiseks arendamiseks," lausus Tallink Grupi juhatuse esimees.

2019. aastal maksis Tallink Grupp aktsionäridele dividendi 0,05 eurot ja 2018. aastal 0,03 eurot aktsia kohta.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: