X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Tallinna Sadama mulluseks kasumiks kujunes rekordiline 44,4 miljonit eurot

Tallinna Sadama 2019. aasta kasumiks kujunes kõigi aegade rekordina 44,4 miljonit eurot, mis ületas eelnenud aasta kasumit 20 miljoni euro võrra seoses dividendide tulumaksukulu vähenemisega.

Aasta kokkuvõttes oli müügitulu 130,5 miljonit eurot ja korrigeeritud EBITDA 74,3 miljonit eurot, jäädes eelmise aasta tasemele. 

Neljandas kvartalis kasvasid nii Tallinna Sadama müügitulu kui korrigeeritud EBITDA. Müügitulu moodustas 30 miljonit eurot kasvades 1,5 protsenti ja korrigeeritud EBITDA oli 14,8 miljonit eurot kasvades 1,1 protsenti.

Tallinna Sadama juhatuse esimehe Valdo Kalmu sõnul kujunes 2019. aasta Tallinna Sadama jaoks taaskord sündmusterohkeks ja erisuunalised muutused mõjutasid ka ettevõtte finantstulemusi, mis lõppkokkuvõttes ulatusid eduka 2018. aasta kõrge tasemeni ja tänu tugevale neljandale kvartalile saavutati ka aasta kasumis kõigi aegade rekord.

"Aasta tulemusse andsid olulise panuse reisijate arvu rekord, Muuga-Vuosaari liini hoogne areng, hea teravilja-aasta toel puistlasti mahtude kasv, jäämurdja Botnica pikem suvetöö periood Põhja-Kanadas ja suveperioodil Saaremaa liinil sõitnud lisalaeva reisidelt saadud tulu. Teisalt survestasid tulemusi vedellasti mahtude kõikumine ja üldine langus ning mitmete reisilaevade korralised dokitööd aasta alguses," kirjeldas Kalm.

Aasta kokkuvõttes oli Tallinna Sadama kaubamaht 19,9 miljonit tonni, vähenedes eelmise aastaga võrreldes 3,3 protsenti ning teenindatud reisijate arv kasvas 0,2 protsenti jõudes rekordilise 10,64 miljoni reisijani. 

Tallinna Sadama grupi 2019. aasta neljanda kvartali investeeringute summaks kujunes 10,7 miljonit eurot ning kogu aasta investeeringute summaks 29,5 miljonit eurot, mida oli üle kahe korra rohkem kui aasta varem. 2019. aasta investeeringud olid jätkuvalt seotud peamiselt Vanasadamaga, kus jätkus reisiterminali D rekonstrueerimine, kaldaelektrivarustuse rajamine reisilaevadele ning kaasfinantseeriti Reidi tee ehitust.

AS Tallinna Sadam kontserni kuuluvad lisaks emaettevõttele veel tütarettevõtted TS Shipping OÜ ja TS Laevad OÜ ning sidusettevõte  AS Green Marine.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: