Euroopa Liit allkirjastas esimese meditsiinitarvete ühishanke

Inimene kaitsemaski ja -prillidega.
Inimene kaitsemaski ja -prillidega. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Euroopa Liidu meditsiinitarvete ühishanked on jõudnud esimeste allkirjastatud lepinguteni ja riigid saavad hakata nende raames tellima kõigepealt kaitseprille. Selle hanke tarneajad algavad kahest nädalast ja ulatuvad kuni 18 nädalani.

Euroopa Komisjon on algatanud neli ühishanget, lisaks kaitsemaskidele ja -prillidele soovivad riigid ühiselt osta kaitsekindaid ja kaitseriideid, hingamisaparaate ja laboritarbeid. Esimese kolme hanke kaupade osas on komisjon saanud piisavas mahus pakkumisi, mõnel juhul suuremas koguses kui vaja.

Kui esimesed kaitseprillide lepingud on allkirjastatud, siis kaitsemaskide ja teiste hangete lepped on veel allkirjastamisel. Tarneajad sõltuvad pärast lepingute allkirjastamist juba konkreetsetest kokkulepetest.

Kuigi Euroopa Liidu hanke läbiviimine võtab aega, näevad liikmesriigid ühishangetes siiski täiendavat tagala kindlustamist. Ühishangetega tegeleva diplomaadi sõnul annavad need kindluse, et ka väiksemate turgude vajadused saavad pingelises turuolukorras edaspidi kaetud.

Riikide soovil hakkab Euroopa Komisjon ette valmistama järgmisi ühishankeid. Näiteks on ettevalmistamisel ravimihange COVID-19 patsientidel katsetatavate ravimite ostuks.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: