Haigekassa Kuressaare haigla audit jõuab avalikkuse ette alles suve lõpus

Kuressaares pakiti kokku kaitseväe välihaigla.
Kuressaares pakiti kokku kaitseväe välihaigla. Autor/allikas: Margus Muld/ERR

Esialgu mai lõpuks valmima pidanud haigekassa audit Kuressaare haigla töö kohta eriolukorra ajal jõuab avalikkuse ette alles suve lõpus või sügisel.

Haigekassa alustas auditit koroonapatsientide ravi kohta Kuressaare haiglas 20. aprillil. Haigla pidi esitama kõik haiguslood ja ravidokumendid, mida haigekassa võrdles nii meditsiinistaabi kui ka haigla enda ravijuhendi ja viimaste koroonaravi puudutavate teadusartiklitega.

Esialgu pidi haigekassa audit valmima maikuu lõpuks. Mai lõpus aga selgus, et töögruppi kuuluvatel arstidel, kes ravidokumente hindavad, kulub arvatust kauem aega, sest tööd tehakse muu töö kõrvalt. Siis nihkus tähtaeg jaanieelsesse aega.

Nüüd teatas haigekassa, et ravilugude esmane ülevaade on usaldusarstidel küll koos, kuid avalikkus saab järeldustest teada alles suve lõpus või sügisel.

Esmalt tutvustatakse kokkuvõtlikke tulemusi auditi komisjonile 25. juunil, sest varem ei õnnestunud seltskonda kokku kutsuda. Seejärel koostab komisjon järeldused ja soovitused.

"Kui nende töö tehtud, tutvustatakse tulemusi esmalt ikka Kuressaare haiglale ja seejärel saame rääkida avalikustamisest, ilmselt jääb see suve lõppu või sügisesse," ütles haigekassa kommunikatsioonijuht Evelin Trink. "Tavapäraselt tehakse kliinilisi auditeid aasta kuni poolteist, praegu antakse parim, et jõuda valmis kiiremini ning oleme ka omalt poolt andnud selle teema katmiseks rohkem inimesi."

Haigekassa auditeerimistöörühma kuulub kuus inimest: kaks Põhja meditsiinistaabist, kaks Lõuna meditsiinistaabist ja kaks infektsioonhaiguste seltsist. Ravidokumentidega tegid tööd haigekassa usaldusarstid.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: