Itaalia eurosaadik näeb abipaketti samas kontekstis Vene sanktsioonidega

Foto: ERR

Itaalia sai koroonakriisis tõsiselt kannatada ja on ühtlasi üks suuri kasusaajaid kavandatavast Euroopa majanduse taaskäivitamise paketist. Itaalia valitsuserakonna Demokraatliku Partei esindaja Euroopa Parlamendis Brando Benifei ütleb, et abipakett aitab Euroopal tervikuna kriisist taastuda. Itaalia majandust kahjustavad tema sõnul aga tõsiselt Venemaale kehtestatud sanktsioonid.

Euroopa Komisjoni ettepanek ühise laenuga majandust üle Euroopa turgutada aitab eelkõige ühelt poolt ühenduse vaesemaid riike, teisalt neid, kes on end lõhki laenanud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Itaaliat räsis haigus kõvasti, ühtlasi on riigi võlatase juba praegu üle 130 protsendi nende SKP-st. Itaalia Demokraatliku Partei esindaja Euroopa Parlamendis Brando Benifei ütleb, et kelleltki ei oodata Itaalia võlgade kinnimaksmist, nõrgemate aitamine on praeguses kriisis aga kõigi huvides.

"Itaalia, Hispaania ja Prantsusmaa moodustavad koos ligi poole Euroopa Liidu rahvastikust. Kui meie ei taastu kiiresti, siis kannatab ka Eesti oma teenuste ja äri kaudu. Küsimus on selles, et koos läheb meil paremini. Muidugi, igaüks peab tegema ära oma töö ja ma arvan, et Itaalia on valmis oma osa ära tegema," rääkis Benifei.

Benifei tahab laenu tagasi maksta Euroopa ühistest maksudest. Ta tuletab meelde, et Itaalia on ühtlasi Euroopa Liidu suur netosissemaksja ja et tuleks mõelda laiemale solidaarsusele.

"Aga miks peavad kehtima sanktsioonid Venemaale, mis kahjustavad tõsiselt Itaalia majandust, võib-olla Eesti majandust mitte, aga Itaalia majandust küll. Sellepärast, et me oleme osa ühendusest ja me teame kui oluline see on mõnedele meie liikmesriikidest," lausus Benifei.

Hättajätmine süvendaks Itaalias euroskepsist, ütleb Benifei. Euroopa Parlamendi suurim poliitiline jõud Itaaliast ongi euroskeptiline Liiga.

Francesca Donato Liigast Euroopa Liidu haaret laiendada ei taha ja rahalaevale Euroopast ei looda, sest mitmed riigid on abipaketi vastu ja läbirääkimised tulevad rasked ja aeganõudvad.

"Ei ole hea oodata ja lükata edasi sekkumist, mida liikmesriigid vajavad, et hakkama saada selle pretsedenditu kriisiga. Me saame anda välja omaenda võlakirju ja müüa neid turul, mis on stabiilne tänu Euroopa Keskpanga varaostuprogrammile. Ja see ongi see, mida meil praegu vaja on kiireks lahenduseks," ütles Donato.

Euroopa Liidu juhid soovivad majanduse taaskäivitamise kavas kokku leppida juulis.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: