Amsterdam keelab vanalinnas AirBnB majutusteenuse

Amsterdam.
Amsterdam. Autor/allikas: SCANPIX / Action Images / Reuters

Amsterdami linnavalitsus otsustas neljapäeval, et keelab kesklinna kolmes piirkonnas, mis moodustavad vanalinna tuumiku, alates 1. juulist AirBnB majutusteenuse pakkumise.

Teistes linnaosades lubatakse AirBnB kaudu turistide majutamist eriloaga ainult kuni 30 päeva aastas ja maksimaalselt kuni neljale inimesele korraga.

Kriitikud on juba kaua kurtnud, et AirBnB-tüüpi majutusteenus on purustanud turistide poolt enim armastatud Euroopa linnade hinge Edinburghist Barcelonani.

Amsterdam elamumajandusametnik Laurens Ivens ütles, et rohkem kui kolmveerand 780 organisatsioonist ja kodanikust, kes oma arvamuse ettepaneku suhtes esitasid, toetas keelu kehtestamist.

Linnavalirtsuse andmeil pakub veebipaltvormide vahendusel oma ruume välja umbes 15 protsenti linna korteriomanikest.

Amsterdami vasakpoolne linnavalitsus on häälekalt toetanud soove piirata massiturismi ja selle tekitatud häiringuid vanalinnas.

Piirkonnad, kus AirBnB majutus keelatakse, hõlmavad ka Amsterdami 500-aasta vanuse vanalinna punaste laternate rajooni ning enamust ringkanali sisse jäävast piirkonnast, mis on ka UNESCO maailmapärandi nimekirjas.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: