Nõgene: Tallinna-Helsingi liinil on reisijate arv taastunud 60-65 protsendi ulatuses

Toomas Sildami intervjuu Paavo Nõgenega
Toomas Sildami intervjuu Paavo Nõgenega Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Osal Tallinki liinidest on kruiiside maht sel suvel kasvanud, kuid ettevõtte põhirõhk on siiski Tallinna-Helsingi reisidel, ütles Tallinki juht Paavo Nõgene.

Nõgene ütles ERR-ile, et näiteks Tallinna-Ahvenamaa ja Tallinna-Turu kruiise pole sellises mahus kui tänavu varem tehtud ning neile nõudlust jätkub, kuid üldplaanis on kruiise vähem kui möödunud aastal.

"Soovime oma laevades hoida distantsivõimalusi. Ega me ei müü laevu täis, vaid me müüme piiratud hulga pileteid," ütles Nõgene.

Esmaspäeval väljub Helsingist erikruiis Saaremaale ja Nõgene ütles, et laeval on üle tuhande soome turisti.

"Oleme kasutanud kõiki võimalusi, et aidata erinevaid piirkondi ja nende turismiettevõtete taastumisele kaasa," ütles Nõgene ja lisas, et Saaremaal on soomlastele teisipäeval plaanis mitmed erinevad ekskursioonid.

Kuigi erikruiis sõidab sel suvel vaid korra, on Nõgene sõnul lootust, et ka järgmisel suvel saab samal liinil laev väljuda.

Samas jäi vähese nõudluse tõttu ära Riia-Saaremaa kruiis, kuid see-eest väljub kolmel korral erikruiis suunal Riia-Ahvenamaa.

Rohkem kui pool Tallinki reisijatest tuleb Tallinna-Helsingi liinilt

"Eesti-Soome liiklus on taastunud 60-65 protsendi ulatuses, võrreldes eelmise aastaga. Mis saab edasi sügisel, on täna vara öelda," ütles Nõgene ja lisas, et peamiselt tulevad soomlased Eestisse, mitte vastupidi.

Samas on sel aastal paljud eestlased just sõiduautodega suundunud Soomet avastama, sõnas Nõgene.

Tulevik Rootsi pääsemise osas pole selge

Tallinna-Stockholmi suunal veel sõita ei saa ning täpset kuupäeva, millal kruiisid taastuvad, Nõgene veel ei teadnud. Küll aga toimub Tallinki laevadega Paldiskist Rootsi kaubavedu.

"On inimesi, kes lisaks kaubaveole käivad Skandinaavias ka tööl," ütles Nõgene ja lisas, et laevadel on ka üksikud autodega reisijad, kes Rootsi sõidavad.

Nõgene ütles, et vaadates sügist, on oluline Eesti, Läti ja Soome koostöö, mille tulemusel ei kukuks kokku turism ega väheneks kaubavedu.

"Ma arvan, et Eesti jaoks on tegelikult kõige olulisem, mis puudutab suve lõppu ja sügist, et Läti, Eesti ja Soome suudaksid hoida madalat nakkusjuhtumine arvu," sõnas Nõgene.  

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: