Maaeluministeerium töötab välja maasikakasvatajate kahju hindamise meetodi

Maasikamüük Tallinna Keskturul.
Maasikamüük Tallinna Keskturul. Autor/allikas: ERR

Maaeluministeerium on alustanud maasikakasvatajatele tekkinud kahju hindamise meetodi väljatöötamist, mille käigus peaks selguma, kas, kus ja millest on kasvatajatele kahju tekkinud.

Maaeluminister Arvo Aller ütles neljapäevasel valitsuse pressikonverentsil, et külastas nädalal algul maasikakasvatajaid ja kinnitas, et marjad tõesti hallitavad.

"Maasikad on ka eelnevatel aastatel hallitanud, on üle-eelmisel aastal hallitanud," ütles Aller ja lisas, et pole ime, et marjad hallitavad, kui on pikalt olnud päikseline ning siis on järsku hakanud sadama.

Alleri sõnul on ministeerium hakanud välja selgitama meetodit hindamaks kas, kus ja millest on maasikakasvatajatele tekkinud kahju.

"Metoodika väljatöötamine käib ja sellega tegeleme," ütles Aller.

Aller lisas, et esmajoones on oluline välja selgitada, kas kahjud tulenevalt otseselt võõrtööjõu riiki pääsemise piiramisest või on need pigem tingitud ilmastikuoludest. Esimesed kokkuvõtted on plaanis teha juuli lõpus.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: