Seeder: minu juhtimise ajal Isamaast liberaalset erakonda ei saa

Helir-Valdor Seeder
Helir-Valdor Seeder Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Erakonna Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder ütles Vikerraadio saates "Uudis +", et tema esimehena ei lase Isamaast parempoolsuse sildi all liberaalset erakonda kujundada.

"Kui selle parempoolsete sildi all tahetakse kujundada Isamaa erakonnast konservatiivse erakonna asemel liberaalset erakonda, siis need ambitsioonid kindlasti heakskiitu ei leia ja ei realiseeru, nii kaua, kui mina olen erakonna esimees. Isamaa on konservatiivne erakond ja selleks ka jääb," ütles Seeder.

"Ma ei näe vähimatki põhjust, miks Eesti poliitilisel maastikul peaks tekkima juurde veel üks liberaalseid väärtusi kandev erakond," lisas ta.

Küll aga on Seederi sõnul puudu konservatiivsetest erakondadest.

"Meil on kaks konservatiivset erakonda Eestis. EKRE, keda on raske alati kõiges konservatiivseks erakonnaks nimetada, kes tunduvalt radikaalsemat äärmuslikumat poliitikat ellu viib. Ja Isamaa, kes on oma pikaajalise ajalooga mõõduka ja tasakaaluka rahvuslik-konservatiivse poliitika elluviija järjepidevalt olnud ja selleks ka jääb," ütles Seeder.

Seeder rääkis, et Parempoolsete manifest keskendub küll rohkem parempoolsuse rõhutamisele, aga seal on mõned punktid, mida annab erinevalt tõlgendada.

"Eks me siis peame need asjad selgeks rääkima erakonna sees. Mis need tegelikud ambitsioonid on," sõnas Seeder.

"Isamaa erakond on parempoolne erakond olnud, on praegu ja on ka tulevikus. Ja minu juhtimise all ei ole kindlasti põhjust Isamaa erakonna liikmetel muretseda selle pärast, et Isamaa ei oleks justkui parempoolne erakond või me erakonna sees peame kuidagi väga tugevalt parempoolseid väärtusi kaitsma või parempoolset poliitikat propageerima. Seda sõnumit on eelkõige vaja viia erakonnast väljapoole, sest Eesti üldine poliitiline maastik on kaldumas väga vasakule. Ja tundub nii, et Isamaa on vaat, et ainus erakond täna, kes tegelikult ka parempoolset poliitikat ellu viib," kinnitas Seeder.

Seeder märkis, et näiteks kooseluseadust Isamaa toetama ei hakka, samuti minnakse edasi referendumiga, et defineerida perekonna mõiste.

"Need väärtused meil erakonnas väga põhjalikult läbi arutatud nii eestseisuses, volikogus, kui ka üldkogul. Siin ei tule Isamaas maailmavaatelist pööret," märkis Seeder.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: