Seeder: Parempoolsete ühendus loodi minu selja taga

{{1596781800000 | amCalendar}}
Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder.
Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Kui kahe nädala eest ütles Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder, et kaudselt oli tema Parempoolsete ühenduse sünni taga, siis sel neljapäeval rääkis ta Postimehele, et ühendus loodi hoopis tema selja taga. Isamaa esimees neis väljaütlemistes vastuolu ei näe.

Isamaa esimees Seeder ütles 23. juulil ERR-ile Isamaa sees Parempoolsete ühenduse loomist kommenteerides, et tal on selle sünni üle hea meel ja et ta peab ennast kaudselt selle sünni taga olevaks.

"Kaudselt on see minu enda tegevuse tulemus ja mina olen ühenduste sünni taga. Ma olen sellel suvel sõitnud peaaegu kõik meie erakonna piirkonnad läbi ja kutsunud üles inimesi olema aktiivsemad," rääkis Seeder.

Neljapäeval Postimehe otsestuudios esinedes ütles aga Seeder, et Parempoolsed loodi tema selja taga.

"Ja mitte ainult minu selja taga, vaid valdava enamiku erakonna inimeste teadmata. Üksikutele liikmetele on helistatud. Möödunud nädalal Kuku raadios vastas Parempoolsete esindaja Siim Kiisler saatejuhi küsimusele, miks on riigikogu Isamaa fraktsiooni 12 liikmest kirjutanud alla ainult tema ja Mihhail Lotman, et teisi ei kutsutudki. See tekitab väga palju küsimusi, kui enamik erakonna juhtkonnast jäetakse üldse kõrvale. Mina arvan küll, et meil on põhjust küsida Parempoolsete käest, mis on nende tegelikud eesmärgid," rääkis Seeder. 

Seeder täpsustas reedel ERR-ile antud kommentaaris, et tema seisukoht ei ole ajas muutunud. Isamaa esimehe sõnul kutsus ta suvel erakonnaliikmeid üles suuremale aktiivsusele ja selle tulemuseks olid erinevate ühenduste loomised.

"Hoopis teine küsimus on see, kuidas neid ühendusi on loodud. Parempoolsete ühenduse loomine on olnud täiesti erinev sellest, kuidas loodi perede ühendus," sõnas Seeder.

111 Isamaa liiget lõid 23. juulil erakonna sees ühenduse Parempoolsed, mis lubab kaitsta parempoolsust ja astuda vastu äärmuslusele. Kahe nädalaga on ühenduse liikmete arv kasvanud 200-ni.

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: