Kindlustusseltsid jäid esimeses kvartalis 13 miljoniga kahjumisse

Tulekahju Pebre tänaval.
Tulekahju Pebre tänaval. Autor/allikas: Põhja päästekeskus

Finantsinspektsiooni (FI) andmetel said Eesti kahjukindlustusseltsid esimeses kvartalis kahjumit kokku 13,2 miljonit eurot ning seltside kulud ulatusid 38 miljoni euroni.

Kindlustusseltside varade maht vähenes aastaga 27 miljoni euro võrra ja ulatus esimese kvartali lõpus 910 miljoni euroni, teatas FI.

Esinenud kahjunõuete maht oli esimeses kvartalis 84 miljonit eurot, mis on võrreldes 2019. aasta esimese kvartaliga 4,4 protsenti vähem. Kahjunõuded vähenesid tänu soodsatele ilmastikutingimustele ning lisaks ka liikumispiirangutele, mis vähendasid liiklustihedust ja seetõttu ka kahjujuhtumite arvu liiklus- ja kaskokindlustuses.

Kuna riigipiirid suleti, siis vähenes nõudlus reisikindlustuse järele. Liikluskindlustuses esines aga varasemast vähem kahjunõudeid, kuna inimesed liikusid vähem.

Eestis registreeritud kahjukindlustusseltsid, kellest neljal on filiaalid Lätis ja Leedus, kogusid 2020. aasta esimeses kvartalis kindlustusmakseid 154 miljonit eurot.

Eesti kahjukindlustusturu mahuks oli 99 miljonit eurot, mis teeb kasvuks 1,3 protsenti. Filiaalide turuosa jäi Eesti turul samale tasemele nagu varem, moodustades 29 protsenti koguportfellist.

Pärast Seesam Insurance'i filiaalistumist alates teisest poolaastast tõuseb filiaalide osakaal Eesti kahjukindlustusturul ligikaudu 40 protsendini.

Tänu headele tulemustele liikluskindlustuses alandasid seltsid selles liigis märkimisväärselt tariife.

Koroonakriis avaldas kõige enam mõju kapitalinõuete kaetusele, mis tulenes investeeringute väärtuse langusest. Selle tulemusena langes omavahendite maht kuus protsendi võrra 381 miljonile eurole.

Kuna kapitalinõude kogusumma langes oluliselt vähem kui omavahendid, vähenes kapitalinõuete kaetus kahjukindlustussektoris 195,8 protsendile esimese kvartali lõpu seisuga. 2019. aasta lõpus oli kaetus 201,3 protsenti.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: