Mullu põhjustati liikluskindlustuseta üle 600 avarii

Liiklusummik Pirita teel
Liiklusummik Pirita teel Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Eelmisel aastal põhjustati 660 liikluskindlustuseta liiklusõnnetust, selle aasta esimesel poolaastal oli õnnetusi 260. Tänavu on keskmine liiklusjuhtumi kahju olnud 1800 eurot, teatas Eesti Liikluskindlustuse Fond (LKF).

LKF-i juhatuse liige Lauri Potsepp selgitas, et kindlustuse puudumisel tuleb inimestel kahju ise korvata ning kindlustusandjatelt tagasinõude saabki iga-aastaselt ligi 600 autojuhti.

"Kuigi levinud arvamuse kohaselt on tegemist vähe seaduskuulekate inimestega, on see ekslik arvamus. Enamik juhtudel on tegemist täiesti harilike seaduskuulekate kodanikega, kes on unustanud kindlustuslepingu pikendamata või sõidavad teise inimese autoga, eeldades, et sel on kehtiv liikluskindlustus," selgitas Potsepp.

Nii kindlustusseltsid kui LKF saadavad meili teel liikluskindlustuse meeldetuletusi ning LKF saatis tänavu esimesel poolaastal kokku 50 000 meeldetuletust.

LKF on liikluskindlustuse garantiifond, Eesti rohelise kaardi büroo, liikluskindlustuse registri pidaja ja liikluskindlustuse lepinguta sõidukite sundkindlustaja.

Fond hüvitab registreerimata, sundkindlustusega ja tuvastamata jäänud sõidukiga tekitatud kahju. Samuti korraldab see liikluskindlustuse vaidluste lahendamist liikluskindlustuse lepitusorgani kaudu.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: