Rahanduskomisjon koguneb 11. augustil arutama USA õigusbürooga sõlmitud lepingut

Esiplaanil rahanduskomisjoni esimees Aivar Kokk.
Esiplaanil rahanduskomisjoni esimees Aivar Kokk. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Riigikogu rahanduskomisjon koguneb 11. augustil, et arutada muu hulgas ka rahandusminister Martin Helme sõlmitud rahapesu uurimise lepingut Eesti valitsuse ja USA advokaadibüroo Freeh Sporkin & Sullivan vahel.

Rahanduskomisjoni esimees Aivar Kokk ütles BNS-ile, et istungil osaleb ka Helme, kes jagab sõlmitud lepingu kohta selgitusi.

"Päevakorras on erinevad teemad, selle hulgas ka ülevaade rahapesuvastasest tegevusest, aga ka majanduse hetkeseisust, maksude laekumisest, eelarvest, lisaeelarve majandusmeetmetest, Euroopa Liidu majanduse taaskäivitamise kavast ja Euroopa Liidu pikaajalise eelarve kavast," rääkis Kokk.

Rahanduskomisjoni istung toimub teisipäeval, 11. augustil kell 12. 

Juuli algul teatas rahandusminister, et on sõlminud kokkuleppe Ameerika Ühendriikide advokaadibüroo Freeh Sporkin & Sullivan LLP-ga Eesti riigile õigusteenuse osutamiseks rahvusvahelistes rahapesuga seotud uurimistes. Lepingu maksumus on kolm miljonit eurot.

Eesti Päevaleht kirjutas sel nädalal, et USA advokaadibürool võib olla valdkonnas huvide konflikt. Leht kirjutas, et advokaadibürool on seos Venemaa rahapesuskeemiga, kuna esindas ka ettevõtet Prevezon, mille raha liikus muu hulgas Danske Banki Eesti filiaali kaudu. Õigusbüroo eitab huvide konflikti. Ka rahandusminister Martin Helme ei ole Eestiga lepingu sõlminud USA advokaadibürool huvide konflikti ning Eesti ei plaani sõlmitud õigusabilepingut lõpetada.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: