Belobrovtsev: 10 protsenti nakatunuid on suurte koolide jaoks liiga palju

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev
Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Tallinnas hakatakse kooli sulgemist arutama varem, kui nakatunute osakaal jõuab õpilaste hulgas kümne protsendini, sest pealinna koolid on enamjaolt suuremad kui mujal Eestis, ütles Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev.

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps on varem öelnud, et kohalik kriisikomisjon koguneb siis, kui ligikaudu 10 protsenti ühe kooli õpilastest on viiruspositiivsed. Minister täpsustas, et number on umbkaudne, sest näiteks 20 õpilasega koolis on olukord teine.

Belobrovtsevi sõnul on olukord teine ka suurte, rohkem kui 1000 õpilasega koolides, sest kümme protsenti nakatunuid tähendaks juba rohkem kui sadat õpilast.

"Kui minister räägib, et arutama hakatakse, kas kool kinni panna, siis, kui 10 protsenti on nakatunuid, siis meie arvame, et arutama peab hakkama juba varem, sest Tallinna koolides õpib kohati rohkem kui 1000 last ja 10 protsenti oleks juba rohkem kui 100 juhtumit," lausus Belobrovtsev kolmapäeval linnavalitsuse pressikonverentsil.

Belobrovtsevi sõnul on pealinna munitsipaalkoolidele suunised saadetud, ja need on tema hinnangul paindlikud. "Leppisime teisipäeval kokku kooli- ja lasteaiajuhtidega, et oleme pidevalt kontaktis ja mõtteid valmis dokumenti lisama. Kui olukord läheb hullemaks, oleme valmis ja meil on terve rida meetmeid, mida saame rakendada," lausus abilinnapea.

Belobrovtsev lisas, et Tallina koolid on "100 protsenti valmis uueks õppeaastaks" ning õppeaasta algab tavapäraselt.

Et nakatunute kooli jõudmist ennetada, plaanib Tallinn koolides hakata kehatemperatuuri mõõtma ning selleks on kavas soetada vastavad aparaadid.

Belobrovtsev ütles teisipäeval ERR-ile, et linn on välja töötatud kolm stsenaariumi: roheline, kollane ja punane. Praegu ollakse rohelise stsenaariumi juures ehk nakatumise risk ei ole väga kõrge ning meetmeid rakendatakse vähe.

Kollane stsenaarium eeldab Belobrovtsevi sõnul, et nakatunute arv hakkab kasvama ja jõuab tasemele 25 nakatunut 100 000 elaniku kohta.

Belobrovtsev rääkis, et kui koolides hakkab tekkima nakatumisjuhtumeid, siis üks meede on näiteks, et üks klass läheb kinni. Üks punase stsenaariumi meede on, et mõni kool läheb karantiini ja punase stsenaariumi kõige viimane meede on, et kõik Tallinna koolid lähevad karantiini, rääkis Belobrovtsev.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: