Koolitöötajate nakatumine Jõhvis lükkab valla koolides kontaktõppe edasi

{{1598360160000 | amCalendar}}
Jõhvi põhikool tegutseb praegu asenduspinnal
Jõhvi põhikool tegutseb praegu asenduspinnal Autor/allikas: Rene Kundla/ERR

Viie koolitöötaja nakatumine koroonaviirusega Jõhvi põhikoolis lükkab kontaktõppe alustamise Jõhvi valla munitsipaalõppeasutustes edasi vähemalt 7. septembrini. Jõhvi riigigümnaasium alustab 2. septembril tavapärase koolitööga.

Jõhvis on koroonaviiruse diagnoosi saanud viis Jõhvi põhikooli töötajat, neist kaks õpetajat, ütles ERR-ile Jõhvi abivallavanem Maris Toomel. Nakkuse leviku piiramiseks otsustas vald oma munitsipaalkoolides ehk eestikeelses Jõhvi põhikoolis, Jõhvi Vene Põhikoolis (seal nakatunuid teadaolevalt pole) ja huvikoolides kontaktõppe alguse praeguse seisuga 7. septembrile lükata.

Mõlemas põhikoolis toimuvad 1. septembril vaid 1. ja 9. klassi avaaktused ning need peetakse õues.

"Praegu plaanime alustada õppetööga 7. septembril, järgmisel nädalal vaatame ja jälgime, mis olukord Ida-Virumaal ja Jõhvis on. Võtame selle kolm päeva, et asjasse selgust saada. Kui nakatumisi tuleb juurde, siis on üks võimalus distantsõppele minemine, kas siis täielikult või vaid 5.-9. klasside õpilastega," selgitas Jõhvi põhikooli direktor Liina Mihkelson Maalehele.

Direktori sõnul suhtleb kool terviseametiga, haridusministeeriumiga aga vallavalitsus.

Kõik koroonaviiruse diagnoosi saanud koolitöötajad on direktori sõnul väheste sümptomitega.

Jõhvi riigigümnaasiumist öeldi ERR-ile, et seal toimub 1. septembril avaaktus 10. klassile ning alates 2. septembrist toimub tavapärane õppetöö koolimajas. Praeguse seisuga riigigümnaasiumis koroonaviirusega nakatunuid pole.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: