Kõlvart: 1. septembril Tallinna koolides piiranguid ei tule

Foto: Ken Mürk/ERR

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul alustavad Tallinna koolid 1. septembril tavarütmis ja mingeid piiranguid ei tule, kuid linn töötab koostöös koolidega välja stsenaariumid juhuks, kui peaks tulema nn teine koroonalaine ja nakatunute arv oluliselt kasvab.

"Praegu me lähtume nendest sõnumitest, mida me saime haridusministeeriumist. Suures plaanis tähendab see seda, et 1. septembril alustame me tavarütmis. Mingeid piiranguid ei tule," ütles Kõlvart esmaspäeval ERR-ile.

Kuid linnapea lisas, et ka haridussüsteemis tuleb ette näha võimalikke stsenaariume, kui nakatumiste arv peaks hakkama kasvama.

"Tsentraalne plaan on meil valmis, aga nüüd tuleb koolijuhtidega läbi arutada erinevad detailid. Selleks, et ka koolijuhid saaksid meile anda oma sisendit. Koolide puhul tuleb ju läbi vaadata väga erinevaid punkte - ajakava, kaugõpe, koolisisene logistika, isikukaitsevahendid jne," loetles Kõlvart.

Kuid 1. septembril alustavad pealinna koolid Kõlvarti kinnitusel tavarütmis, sh aktuste ja õppetööga.

"Praegu me lähtume sellest, et me alustame rohelise stsenaariumi järgi ja loodame, et teist lainet ei tule. Aga see, mis praegu toimub teistes riikides, paneb meid mõtlema ja me peame olema selleks (teiseks laineks - toim) valmis."

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps tutvustas eelmisel nädalal koroonaviiruse levikuga seotud juhiseid haridusasutustele algavaks kooliaastaks ja leidis, et kõik Eesti lapsed peaksid sügisel alustama koolipingis, mitte distantsõppes.

"Kooliaasta alguse sõnum on see, et sellist üldist vajadus digiõppega jätkata kuidagi ei ole. Meie numbrid on vägagi positiivsed, oleme koroonanakkuse suutnud hoida kontrolli all, aga ta ei ole ühiskonnast kuhugi kadunud," ütles Reps.

Minister lisas, et lähenemine sügisel on kooli- ja piirkonnapõhine ning potentsiaalsetele koroonajuhtumitele lähenetakse lokaalselt.

Kohalik kriisikomisjon koguneb Repsi sõnul siis, kui ligikaudu 10 protsenti ühe kooli õpilastest on viiruspositiivsed. Minister täpsustas, et number on umbkaudne, sest näiteks 20 õpilasega koolis on olukord teine.

Minister lisas, et koolidel ja lasteasutustel on õigus haiged lapsed koju saata ning regulaarselt laste kehatemperatuuri mõõta.

Ühe ideena käis minister välja ka tunniplaanide osalise muutmise, näiteks algavad erinevate klassikomplektide tunnid erineval ajal, et koolimajas tekiks suurem hajutatus.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: