Aas: ma ei näe võimalust avaliku sektori palkade kärpimiseks

Taavi Aas
Taavi Aas Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Majandusminister Taavi Aasa sõnul ei ole tarvis asuda avalikus sektoris suure vaevaga välja võideldud palkasid kärpima, üle tuleks aga vaadata muud avaliku sektori majandamiskulud. Kriisi ajal peaks Aasa hinnangul seadma prioriteediks investeeringud ehitussektorisse.

"Täna tõesti tundub, et olukord on parem kui alguses arvati. Loomulikult saame kõik aru, et see kriis ei ole veel lõppenud ja ülemääraseks optimismiks kindlasti on vara," ütles Aas ERR-ile.

Rahandusministeeriumi esmaspäeval esitletud suvine majandusprognoos eeldab, et uusi piiranguid ei kehtestata. Aasa sõnul on prognoos aluseks uuele eelarvele, kuid on tõene, et pole teada, kui kaua kriis kestab.

"Mida tasub üle vaadata alati on kõikvõimalikud majanduskulud riigisektoris tervikuna. See on alati koht, kuhu tasub sisse vaadata ja vaadata, kas on võimalik midagi kokku hoida," rääkis Aas.

Ministri sõnul ei saa aga kokku hoida palkade pealt. "Ma ei näe küll võimalust avaliku sektori palkade kärpimiseks, sellepärast et suure võitluse tulemusena on ju tõstetud õpetajate palkasid, on tõstetud siseturvalisuse töötajate palkasid ja nii edasi. Minna täna palgakärbetele ei ole mõistlik."

Aas märkis, et laenuraha kulutamisel peaks olema esimene prioriteet investeeringud. "Mina kahtlemata toetan investeeringuid ehitusse, ehitussektor on olnud tuleviku pärast mures. Me teame, et erainvesteeringud ehitussektorisse – täna on oht, et neid tuleb vähem. Siinkohal ongi mõistlik kui avalik sektor tuleb omalt poolt appi ja need võimalikud objektid, mis on meil olnud kavas tulevikus – kui on olemas projektid, siis need kiiremini käiku lasta," ütles ta.

Ministri hinnangul oleks ka mõistlik tuleval aastal pensione tõsta. "Ma arvan, et see oleks mõistlik, sest see on ka tegelikult raha, mis üsna kiiresti tuleks meie majandusse tagasi. Nii et sellelt positsioonilt me kindlasti läbirääkimistele läheme," ütles ta.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: